Інженери успішно випробували космічний корабель, що працює на йоді

Інженери успішно випробували космічний корабель, який працює на йоді. Зараз космічні кораблі працюють на ксеноні, але досить рідкісний і дорогий, до того ж, його складно зберігати. Науковці давно шукають паливо для космічної галузі, яке могло б замінити ксенон. Одна з його альтернатив – це йод. Ця знайома всім речовина дуже поширена і легко зберігається.

До цього моменту інженери ще жодного разу не запускали космічний корабель на електричному двигуні, що використовує йод. Під час пробного запуску інженери вивели такий космічний корабель як невеликий супутник на орбіті Землі. Апарат вагою всього 20 кілограмів коректно працював і переміщався, що підтверджено даними системи супутникового стеження. Завдяки експерименту вчені виявили, що йод не тільки дієвий, але навіть ефективніший для використання в космосі, ніж ксенон.

Читайте также:   Бур марсіанської місії InSight почав свою роботу

Автори наукової роботи, вчені Ігор Левченко та Катерина Базакаса, заявили, що отримані дані можуть “змінити правила гри” при використанні малогабаритних супутників. Очікується, що найближчими роками ця кількість космічних апаратів на йоді зросте, оскільки зміна палива може значно здешевити космічні програми.

З мінусів використання йоду дослідники відзначають те, що може викликати корозію і тому може пошкодити двигун корабля. Цю проблему вченим потрібно буде вирішити, перш ніж масово запускати космічні апарати, що працюють на йодовому паливі.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 2777

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *