Ілон Маск готується до запуску сервісу роботаксі Tesla Network

На цьому тижні стало відомо, що Tesla придбала DeepScale (стартап з Кремнієвої долини, що спеціалізується на розробці високоточних систем машинного зору на базі малопотужних процесорів і штучного інтелекту), щоб поліпшити власну систему допомоги водієві Autopilot і втілити в реальність амбітний план Ілона Маска по об’єднанню всіх автомобілів компанії в парк роботаксі.

Офіційно інформація про операцію поки не підтверджена, але непрямих доказів є більш ніж достатньо. Наприклад, керівник DeepScale Форест Йандола на початку тижня публічно повідомив, що приєднався до команди розробників Tesla Autopilot.

Інформатори америкакнських ЗМІ стверджують, що угода вже завершена, проте її сума поки невідома. Також неясно, яка подальша доля DeepScale. Компанія була заснована чотири роки тому і з моменту заснування сумарно залучила понад $18 мільйонів інвестицій – $3 млн посівних інвестицій і ще $15,6 млн в рамках раунду Series A. Серед інвесторів DeepScale – Autotech VC, Bessemer, Greylock і Trucks VC.

Читайте также:   Вблизи Копенгагена хотят построить отдельный остров

Зараз визнаним світовим стандартом оцінки можливостей технологій автоматичного водіння служить класифікація, розроблена спільнотою автомобільних інженерів (Society of Automotive Engineers, SAE). Шкала SAE включає п’ять рівнів автономності. Більшість експертів відносять Autopilot до систем автономності другого рівня (часткова автоматизація; сприяння водієві в рульовому керуванні та прискоренні), тоді як повної автономності відповідає умовний п’ятий рівень.

У квітні Tesla представила автомобільну однокристальну систему власної розробки Full Self-Driving (FSD), яка повинна забезпечити подальше розширення можливостей «повноцінного автопілота» Tesla. До кінця року всі автомобілі Tesla на новій платформі з просунутим автопілотом Full Self-Driving почнуть розпізнавати розмітку і сигнали світлофора, завдяки чому зможуть автоматично переміщатися не тільки по швидкісних автомагістралях за містом, але і по дорогах у межах міста.

Читайте также:   Audi розробила електричний гібрид скейта та скутера

У 2020 році Tesla розраховує запустити фірмовий сервіс роботаксі Tesla Network. Він дозволить власникам електромобілів здавати їх в оренду іншим водіям у невикористаний час і заробляти на цьому. Тим не менш, після анонсу Tesla Network багато технологічних аналітики розкритикували Маска, поставивши під сумнів саму ідею реалізацію подібного при нинішніх технологіях.

Спостерігачі відзначають, що покупка DeepScale повинна допомогти Tesla досягти цієї мети, якщо не у 2020 році, то коли це буде можливо.

Минулого тижня Tesla випустила велике оновлення прошивки, яке серед іншого принесло давно обіцяну функцію Smart Summon для автоматичного виїзду з місця паркування до водія. Ще в листопаді минулого року Ілон Маск пообіцяв, що оновлення Summon вийде через 6 тижнів, але ось воно вийшло тільки на минулому тижні. Незабаром після запуску функції з’явилися повідомлення про декілька аваріях, які сталися нібито через Smart Summon. Буквально сьогодні стало відомо, що американський регулятор NHTSA зацікавився аваріями на стоянках за участю автомобілів Tesla, які їхали до своїх власників в автоматичному режимі з активованою функцією Smart Summon.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.