Фахівці MIT «вигуляли» зграю робособак Mini Cheetah у парку (ВІДЕО)

Фахівці Лабораторії біоміметичної робототехніки при Массачусетському технологічному інституті (MIT) опублікували відео, на якому зображені випробування зграї робособак Mini Cheetah, що пройшли у місцевому парку.

У ролику можна бачити, як дев’ять чотириногих роботів гуляють по парку, роблять сальто (причому кілька разів вони роблять їх синхронно) і грають в футбол. Зрозуміло, не обійшлося без веселих зіткнень і падінь, після яких роботи бадьоро піднімалися на ноги.

Відзначимо, що працюючи в напівавтономному режимі робот версії Mini Cheetah управляється з бездротового пульта, важить 9 кг і здатний розвивати швидкість до 8 км / год. При проектуванні рішення дослідники приділили особливу увагу його дешевизні і простоті збірки: так, що володіють трьома ступенями свободи ноги робота складаються з трьох ідентичних легкозамінних модульних конструкцій, кожна з яких оснащена «недорогим електромотором, зібраним з комерційно доступних деталей».

Читайте также:   Майбутнє близько: Ілон Маск планує зчитувати дані з мозку

«Mini Cheetah збирається, як конструктор Lego», – вказують інженери.

Основне призначення робособак — на них фахівці мають намір відточувати ті чи інші розробки, зокрема, алгоритми управління.

«Mini Cheetah – вкрай надійний робот, який так просто не ламається, а якщо навіть він ламається, це легко і не дуже дорого можна виправити, що робить цей пристрій відмінним варіантом для проведення експериментів, навіть самих божевільних», – пояснюють дослідники.

Наступна мета американських фахівців — провести робособачий біг, в якому Mini Cheetah будуть управлятися алгоритмами, написаними різними командами. Таким чином дослідники сподіваються визначити найбільш ефективне ПО для роботи пристроїв.

Кінцева мета ініціативи — розробити робота для рятувальних операцій, якого можна буде, наприклад, закинути у вікно руйнується будівлі, щоб перевірити, чи не залишився хто-небудь всередині.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.