Британський мільйонер буде робити алмази буквально з повітря!

Вони не засмічують атмосферу, а очищають її

Дейл Вінс, британський мультимільйонер і засновник компанії Ecotricity, придумав, як створювати лабораторні діаманти з негативним викидом вуглецю на тисячі каратів цілком з повітря. Про це пише The Guardian.

Як захиснику навколишнього середовища Вінсу дуже важливо, щоб технологія виробництва дорогоцінних каменів була екологічною. У складі штучних діамантів все те ж саме, що й у природних каменів, що добуваються в землі: вуглець, вода та енергія. Вуглекислий газ отримують з атмосфери, воду збирають після дощу, а енергія – від сонця і вітру. Так виходять алмази, які не тільки не забруднюють повітря, а й допомагають його очистити (видаляючи вуглекислий газ з атмосфери).

Читайте также:   Карантинні компенсації в Україні. Кому і скільки дадуть

Традиційна алмазодобувна галузь сильно шкодить навколишньому середовищу, і Дейл Вінс сподівається, що завдяки новій технології ця втрата буде значно меншою (для порівняння, на видобуток каменю вагою 1 карат йде понад 108 кілограмів викидів вуглекислого газу).

“Виготовлення діамантів тільки з повітря, яким ми дихаємо, – чарівна ідея, це сучасна алхімія, – говорить Вінс. – Нам більше не потрібно добувати їх із землі, у нас є небо”.

Скільки будуть коштувати екодіаманти, поки невідомо. Мільйонер планує виробляти 200 каратів вуглецево-негативних алмазів кожен місяць, і якщо все піде добре, то вже протягом наступного року виробництво збільшать до 1000 карат на місяць.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *