Американські вчені розробили жуйку проти коронавірусу

Команда вчених з Пенсільванського університету розробила жувальну гумку, що нейтралізує коронавірус у слині, повідомляє ВВС. Саме у слині вірусні частки активно розмножуються. Тому вчені розраховують, що жуйка знешкоджуватиме їх на першому етапі потрапляння в організм.
Як йдеться в повідомленні університету, ідея розробки полягає в тому, щоб обдурити ковід, видавши білкові молекули за клітини вірусу. Таким чином, жуйка зможе блокувати вірус, не даючи йому розмножуватися.

Коронавірус прикріплюється до білка-рецептора ACE2, який присутній на поверхні деяких видів клітин. ACE2 також зустрічається у клітинах рослин. Жуйка містить цей білок у високих концентраціях.

На даний момент дослідники провели випробування в лабораторії, де розробка показала добрі результати. За оцінкою вчених, навіть 5 міліграм білка в жуйці виявилося достатньо, щоб знизити проникнення вірусу в клітини. 50 мг знижують його активність на 95%. У ході дослідів використовувався штучний аналог SARS-CoV-2, який за складом значно простіше за цей.

Читайте также:   Китай "зробив" США за кількістю запусків ракет в космічний простір

Повідомляється, що випробувань на людях поки що не проводилося. Тому ще незрозуміло, чи вплине на ефективність жуйки температура ротової порожнини і бактерії, що там живуть.

Розробники пропонують застосовувати жуйку не для профілактики, а для того, щоб знизити ризик передачі інфекції між зараженими пацієнтами – наприклад, у лікарнях

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 2327

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *