29-річна медична працівниця Хейлі Арсено стала другим учасником туристичної космічної місії SpaceX Inspiration4

Американський мільярдер Джаред Айзекман, який спонсорує першу повністю громадянську космічну місію SpaceX Inspiration4 і є її командиром, оголосив ім’я другого члена екіпажу корабля Crew Dragon C207 Resilience, який повинен відправиться в космос до кінця 2021 г. Місце, зарезервоване за представником Дитячого дослідницького госпіталю Св. Юди міста Мемфіс (Теннессі, США), займе 29-річна медична працівниця Хейлі Арсено.

Нагадаємо, що Джаред Айзекман, CEO платіжного сервісу Shift4 Payments і співзасновник компанії Draken International, що навчає пілотів для ВПС США, має вражаючий льотний досвід. Він довгий час виступав в аеробатичній команді Black Diamond Jet Team, поставив рекорд світу по найшвидшій навколосвітній подорожі на легкому реактивному літаку (61 година 51 хвилина), має ліцензію пілота реактивних бойових літаків. Айзекман оплатив всі чотири «крісла» в кораблі Crew Dragon і сам визначив правила розподілу трьох місць, що залишилися. Перше з них зарезервовано за «послом госпіталю Св. Юди», якого повинні були вибрати представники медичної установи. Друге піде до одного з учасників благодійної лотереї на користь того ж госпіталю (очікується, що лотерея приверне до $200 млн.). І третє місце дістанеться переможцю конкурсу молодих бізнесменів, що проводяться в форматі близькому до телеконкурсу Shark Tank.

Читайте также:   Вченi створили першу в історії цифрову тканину

29-річна Хейлі Арсено всього лише рік обіймає посаду physician assistant (щось на зразок помічника лікаря зі скороченою медичною освітою) в госпіталі Св. Юди, але вона, на жаль, вже давно знайома з цією медустановою. У віці 10 років у Хейлі був діагностований рак кісток, і вона проходила лікування якраз в госпіталі Св. Юди, що спеціалізується на дитячих онкологічних захворюваннях. Хейлі здолалла хворобу, але в процесі їй довелося замінити колінний суглоб і вставити титановий стрижень в ліве стегно. Дівчина досі накульгує і часом страждає від болю, що ще десять років тому стало б непереборною перешкодою на шляху у космос. Зараз же, в рамках комерційної місії, її допустили до польоту.

Читайте также:   Facebook купує Giphy за 400 млн доларів

У разі, якщо місія SpaceX Inspiration4 стартує до кінця року, Хейлі Арсено стане наймолодшою ​​американкою, що побувала в космосі, і першою людиною з протезом, якій вдалося зробити це. Нагадаємо, що наймолодшою ​​людиною на орбіті досі залишається другий космонавт Герман Титов, який відправився в космос у віці 25 років. Серед жінок аналогічний рекорд належить Валентині Терешковій, їй на момент польоту було 26 років.

Насправді це вже не перший раз, коли в космос посилають людини без спеціальної підготовки, яка отримала місце в кораблі в результаті конкурсу. Наприклад, першим астронавтом Великобританії стала хімік-технолог кондитерської фабрики Mars Гелен Патриція Шарман, яка перемогла в загальнонаціональному конкурсі «Джуно» і 18 травня 1991 року (на момент польоту їй було 28 років) відправилася в космос на кораблі «Союз ТМ-12». Природно, британська преса на всю використовувала стосовно дівчини слоган The Girl from Mars.

Читайте также:   Ночной экспресс Одесса-Львов

Так само, в рамках загальнонаціонального конкурсу, отримала місце в шатлі шкільна вчителька з Бостона, 37-річна Кріста Маколіфф. Вона повинна була провести кілька телеуроків з орбіти, але, на жаль, 28 січня 1986 р. шатл Challenger вибухнув на 73 секунді польоту.

Та й перша космонавтка планети, Валентина Терешкова, не мала спеціальної освіти. До попадання в загін космонавтів вона працювала секретарем комітету ВЛКСМ швейного комбінату «Червоний Перекоп», а її освіту обмежувалася отриманням спеціальності техніка-технолога з хлопкопрядіния.

Що ж, нам залишається тільки привітати Хейлі Арсено. Напевно, участь в космічному польоті простого медичного працівника, який ще й пережив боротьбу з раком, надихне безліч людей в США і в усьому світі. Власне, надихнути людей, залучити уваги до польотів в космос – одна з основних задач місії SpaceX Inspiration4. Наступного учасника польоту Джаред Айзекман повинен оголосити до кінця лютого 2021 р. Старт запланований на IV квартал 2021 р.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *