Мода і квіти: 5 відомих дизайнерів-садівників

Мода і квіти: 5 відомих дизайнерів

Крістіан Диор

«Квіти – найбожественіші створіння, не рахуючи жінок», – ця фраза належить Крістіану Діору, який дуже любив садівництво і красиві сади. Викопати ставок, зарослий очеретом, посадити грушеве дерево або відібрати цибулини тюльпанів – в садових справах дизайнер відчував себе так само впевнено, як і в своєму ательє. Відомо, що в дитинстві настільною книгою Діора був каталог насіння і рослин Вільморена-Андрі. Разом з сім’єю він проводив літо в сімейному саду поблизу французького містечка Гранвиль – сьогодні тут розташований музей Крістіана Діора. Улюбленою квіткою дизайнера вважається конвалія: він став головною нотою в ароматі Diorissimo, який в 1950-х роках Діор попросив створити парфумера Едмона Рудницька. Ще один цікавий факт: силует new look, який придумав дизайнер, має форму перевернутого віночка квітки.

Оскар де ла Рента

Садівництво було головним хобі і для американського дизайнера Оскара де ла Ренти. Його сади в Коннектикуті і Домініканській Республіці – це вражаючі своїм масштабом зелені лабіринти, це море плетистих троянд, гортензій, іланг-ілангу, орхідей і – найулюбленіших дизайнером – гарденій. Любов до квітів Оскара де ла Ренти виходила за межі саду і отримувала продовження не тільки в його колекціях, а й у ставленні до життя: «Потрібно цінувати кожен день, – говорив дизайнер. – Життя трохи нагадує сад: ми повинні знаходити час на те, щоб посадити насіння, щоб незабаром з них виросли прекрасні квіти».

Вікторія Бекхем

«Ваш сад повинен змушувати вас відчувати себе добре – це найголовніше в садівництві», – розповідає Вікторія Бекхем, додаючи, що в її випадку квіти можуть освітлити похмурий день і підняти зіпсовані настрій. Дизайнер справляється відразу з двома садами: перший знаходиться при лондонському будинку, другий – в сімейному володінні в Котсуолд-Хілс. У кожному з них Бекхем дотримується трьох правил. Правило перше – ідеальна доглянутість необов’язкова, легка недбалість піде саду тільки на користь. Правило друге – потрібно витратитися на гарну садову мебель. І третє – якщо щось складається не так, як ви планували, просто змініть до цього відношення: наприклад, викопайте і посадіть квітку заново.

Дріс Ван Нотен

Бельгійський дизайнер зізнається, що проводить в саду свого заміського будинку в Рінгенхофе практично весь вільний час – але це не означає, за його ж словами, що він добре справляється. Порівнюючи роботу в ательє і в саду, Дріс зазначає, що в моді можна все контролювати, а сад ти контролювати не можеш – ти просто повинен йому коритися: «Якщо тиждень йшли дощі і раптом вийшло сонце, я повинен повернутися додому і стрибнути на газонокосарку – навіть якщо за планом у мене була важлива примірка. Це як мати дітей». Дизайнер завжди відкритий до спілкування з іншими садівниками, а ще із задоволенням використовує квіти в своїх колекціях: в минулому жовтні, наприклад, дизайнер запросив до себе в сад фотографа, щоб відобразити крихку красу літніх рослин до кінці сезону – в колекції осінь-зима 2019 ці знімки були надруковані на шовкових блузках, сукнях і плащах.

Антоніо Маррас

Дизайнер виріс на Сардинії – і сюди ж повернувся після двадцяти років життя спочатку в Римі, потім в Парижі. Його особняк в Альгеро включає вражаючою краси сад – і займається ним сам Маррас, іноді з дружиною Патріцією. Відомо, що дизайнер небайдужий до сукулентів, тому численні кактуси в саду є сусідами з миртом, лавром, розмарином, базиліком і «helichrysum italicum» (приголомшливий запах останнього, за словами дизайнера, тут всюди, але він не піддається опису). В саду дизайнер проводить і вечора – з сільською їжею, келихом вина і видом на оливковий гай і море.

Читайте также:   Celine получил нового креативного директора

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *