Як стати успішною телеведучою та актрисою в молодому віці. Кейс Вікторії Росущан

Історія Вікторії Росущан — це, на перший погляд, одна суцільна success story. Від яскравих репортажів з Ukrainian Fashion Week до зйомок в кліпах топ-артистів і престижної міжнародної нагороди GlobalWoman Awards 2023. Але мало хто знає, що було «за кадром» цього успіху. Вікторія вперше розповідає, як їй вдалося стільки всього досягти, попри юний вік, а також ділиться корисними порадами для тих, хто також планує будувати кар’єру в кіно та на телебаченні.

Справжній успіх приходить не до тих, хто сидить та його чекає, а до людей, які бачать можливості та ними користуються. Так вийшло й у випадку з Вікторією. Звісно ж, вона ще змалку цікавилась акторством та шоу-бізнесом (хто з нас про це не мріяв?). Однак, в певний момент життя, їй запропонували можливість, таку собі dream job: спробувати себе в якості телеведучої.

Дівчина одразу погодилась, бо відчула всередині певний поклик долі, сигнал, що до цієї можливості треба поставитись максимально серйозно. «Телебачення стало для мене важливим трампліном: я зрозуміла, що ця сфера мене дуже цікавить — і я хочу в ній розвиватись», — розповідає Вікторія.

Звичайно ж, опанування нової для неї професії телеведучої не обійшлось без певних складнощів та викликів:

«На початку зйомок мені було трохи важкувато говорити українською мовою. Я, можна сказати, все життя прожила в Чехії, і українська, якою ми спілкуємось між собою в Празі, відрізняється від літературної мови, якою має розмовляти професійна ведуча. Тому було багато дублів, щось доводилось перезнімати кілька разів — інколи через суцільні дрібниці, наприклад, коли я замість українського слова випадково казала його чеський аналог. Мені дуже пощастило зі знімальною командою, тому я  швидко подолала цей недолік: просто довелося дуже багато попрацювати над собою та над власною вимовою.»

Вікторія відзначає, що складнощі в будь-якій професії чи новому занятті легко подолати, якщо ти акцентуєшся на своїх сильних сторонах. «Я від природи дуже комунікабельна людина, тому мені було в кайф спілкуватись з людьми, знаходити до них підхід. Працюючи телеведучою, я зустріла неймовірну кількість цікавих особистостей, для мене було великим задоволенням транслювати глядачеві навіть чиюсь маленьку історію.»

Дівчина народилась в Празі, але Україну вважає своєю другою домівкою. «Так, я народилась і жила в Празі більшу частину свого життя. Тут проживає моя сім’я. В Празі я навчаюсь, нещодавно відкрила тут власний бізнес. Але в Україну мене тягне душа. Ми завжди приїздили в Україну на свята, тут живуть мої бабусі та дідусі. Власне, тут відбувся важливий етап моєї професійної кар’єри, у мене багато друзів та знайомих українців. Тому я з нетерпінням чекаю перемоги України у війні та сподіваюсь, що незабаром я зможу приїхати до Києва і продовжити тут свою роботу.»

Паралельно з успіхами на ниві телебачення, Вікторія Росущан розпочала акторську кар’єру. «Перший же кліп, в якому я взяла участь в якості акторки, розплющив мені очі на той шлях, куди я маю рухатись далі.»

Як зізнається дівчина, їй знову довелося важко працювати, але вона точно знала, що цього хоче — і з легкістю долала всі випробування. «Звісно, телебачення дало мені певний досвід та розуміння знімальних процесів, як вибудовується кадр і, так далі. Але одна справа — це інтерв’ю чи репортажна зйомка де ти, по суті, залишаєшся собою, інша справа — коли тобі треба перевтілитись в іншу людину чи образ, відповідати задуму режисера. Це було непросто. Однак я вже звикла до зйомок, тому мене абсолютно не лякали важкі знімальні дні чи безсонні ночі, коли ви десятки годин працюєте на майданчику, з мінімальними перервами та перекусами. Я розуміла, навіщо це роблю, мені хотілося в цьому розвиватись, а головною втіхою було відчуття того, що ти перебуваєш в епіцентрі чогось хвилюючого, мистецького твору, який потім побачить велика кількість людей».

Улюблені проєкти Вікторія називати відмовляється. «Кожен проєкт, де я брала участь — в якості телеведучої або актриси — це частина мене. Кожна зйомка, велика або мала, по-своєму на мене вплинула, тому мені складно вибрати щось конкретне чи улюблене. До того ж багато кліпів, в яких я брала участь, тільки готуються до релізу — думаю, дуже скоро ви зможете їх побачити. Хоча, якщо обирати найскладнішу роль, яку мені довелося грати — це однозначно музичний кліп, в якому я знімалась з актором Володимиром Горянським. Я мала грати хвору дівчину в лікарні, і мені доводилось весь час зображати, як я непритомнію, падаю або плачу.»

Важка та наполеглива праця обов’язково приносить свої результати. Так вийшло і з Вікторією, яка нещодавно отримала міжнародну відзнаку GlobalWoman Awards 2023 за свої досягнення. «Це було одночасно неочікувано та дуже приємно. Ця премія дала мені величезний поштовх рухатись далі, підсилила мою мотивацію. Останній рік, розв’язуючи різноманітні життєві питання, я навіть не ставила свою акторську кар’єру на перше місце. Але, отримавши таку нагороду, я відчула величезне натхнення повернутись в цю сферу із новими силами та заявити про себе ще гучніше у 2024 році.»

 

Читайте также:   Український фільм отримав гран-прі міжнародного кінофестивалю в Японії

Вікторія має багато амбітних планів: «В першу чергу, я сподіваюсь, що скоро на українській землі запанує мир. І ми зможемо відновити роботу саме над українськими проєктами, які тимчасово заморожені через неактуальність в умовах повномасштабного вторгнення. Якщо казати про майбутнє, скоро глядачі зможуть побачити мене в різноманітних якостях: в повному метрі, в міжнародних кінопроєктах, в колабораціях з сучасними інфлюенсерами та митцями. Вже цієї весни вийде масштабна музична відеоробота українського виконавця LOOKINICH, яку ми знімали в Венеції, де я зіграла головну роль.

Моя головна мета: зробити щось дійсно важливе. Зіграти роль, яка знайде відгук в серцях мільйонів. Комусь допоможе, когось надихне та підтримає в складну хвилину — саме це є запорукою успіху того чи іншого проєкту в прокаті та на цифрових майданчиках. Я не погоджуюсь на всі пропозиції від режисерів, які мені надходять. Перше за все, я маю відчути, що цей персонаж чи характер, який мені пропонують зіграти — дійсно мій і він дійсно потрібен. На першому місці завжди творчість!».

Наостанок, поради молодим митцям від Вікторії Росущан:

«Найважливіше — це просто йти вперед, незважаючи ні на які труднощі. Прикладати багато зусиль, постійно вдосконалюватись. Питати себе: а чи це дійсно максимум, на який я здатен/здатна? Тоді у вас вийде абсолютно все, що ви запланували».

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 11

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *