Вчені приручили… шпинат!

Тепер він шукає міни та шле електронні листи

Інженери Массачусетського технологічного інституту в США навчили шпинат шукати міни та відправляти повідомлення електронною поштою. Експеримент є частиною досліджень, які містять розробку електронних компонентів і систем на підприємствах. Технологія відома як «рослинна нанобіоніка» і фактично дає рослинам нові можливості. Про це повідомляє Euronews.

За допомогою нанотехнологій вчені перетворили шпинат на датчики, здатні виявляти вибухові матеріали. Коли коріння рослини відчувають присутність в ґрунтових водах нітроароматичних з’єднань, які часто зустрічаються у вибухових речовинах, таких як наземні міни, вуглецеві нанотрубки в їх листі випромінюють сигнал. Той зчитується інфрачервоною камерою, яка, своєю чергою, відправляє вченим електронне повідомлення бездротовою мережею.

Читайте также:   Терміново міняйте пароль: виклали дані людей, які користувалися сімома VPN-сервісами

Точно так же шпинат може оповіщати й про забруднення ґрунтових вод або зміни в навколишньому середовищі. Так, змінивши спосіб фотосинтезу рослин, компанія Strano навчила їх виявляти оксид азоту, який виділяється за допомогою горіння і забруднює атмосферу.

Професор Майкл Страно пояснив перспективу використання рослин в якості хіміків-аналітиків тим, що у них розгалужена коренева мережа в ґрунті, за допомогою якої вони постійно відбирають проби ґрунтових вод і самостійно забезпечують перенесення води в листя. За його словами, цей механізм вчені можуть використовувати у своїх цілях, «долаючи мовний бар’єр» з флорою, як у дослідженні зі шпинатом.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *