Зеленський: відгук Грузією свого посла з України – це помилка

Україна, своєю чергою, не планує вдаватися до симетричних заходів

Президент України Володимир Зеленський вважає помилкою відгук посла Грузії з України для консультацій, про який оголосила грузинська сторона після призначення Міхеїла Саакашвілі. Глава держави заявив про це під час своєї робочої поїздки до Луганської області 8 травня. 

– Ми не дивлячись ні на що не будемо відкликати нашого посла (в Грузії – прим.авт.) В Україні, тому що відносини між нашими країнами триваліші будь-якого керівництва … Мені здається, що це помилка грузинської сторони. Після консультацій всі сторони зрозуміють, що кадрова політика кожної держави стосується тільки цієї держави та громадян, які в ній живуть. Щоб нікого не ображати, я думаю, це наша політика. Пан Саакашвілі є громадянином України… а я є президентом України, який призначив його, – підкреслив Зеленський.

Дмитро Кулеба: “Жодна держава світу не може нам вказувати, куди призначати чи не призначати нашого громадянина”

Глава українського МЗС ще до того, як Грузія оголосила про рішення відкликати посла для консультацій, зазначив, що відносини між нашими країнами не можуть стати заручником “долі однієї людини”. 

Міністр зазначив, що Саакашвілі є громадянином України, який і раніше обіймав тут державні посади.

– Тому я буду зі свого боку докладати зусиль для того, щоб наші відносини з Грузією залишалися по-справжньому дружніми й стратегічними. Якщо ж з боку наших грузинських партнерів будуть якісь різкі кроки – що ж, переживемо, а потім будемо відновлювати все втрачене, – сказав Кулеба.

Глава МЗС також розповів про останню телефонну розмову з грузинським колегою.

– Це була дуже спокійна, зважена розмова; він мені пояснив позицію свого уряду… Ми ж виходимо з дуже простих тез. Перша з них – відносини між Україною і Грузією настільки особливі, що вони не можуть ставати заручником долі однієї людини. Другий – ми розуміємо внутрішньополітичний контекст в Грузії і в нього не втручаємося, але для нас пан Саакашвілі є громадянином України. І жодна держава світу не може нам вказувати, куди призначати чи не призначати нашого громадянина, – сказав міністр.

Напередодні, 7 травня, Володимир Зеленський підписав указ, яким Михайло Саакашвілі був призначений на посаду керівника Виконавчого комітету реформ. Відзначається, що голова Комітету і його заступник працюватимуть на громадських засадах.

У Грузії з занепокоєнням відреагували на можливе призначення Саакашвілі (тоді мова йшла про посаду в уряді), як тільки про нього заговорили в кінці квітня. Уже тоді українську сторону попередили, що призначення з високою ймовірністю спричинить за собою відкликання посла. Посол Грузії в Україні Теймураз Шарашенідзе в той же день сказав, що призначення Саакашвілі буде сприйнято в Тбілісі як недружній крок, оскільки в рідній країні він оголошений в міжнародний розшук.

Читайте также:   З Днем Конституції, Україно!

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *