Земля пише «космічну конституцію»

Документ створюється для врегулювання різних дій в космосі, в т. ч. військових

Виправити ситуацію взялася міжнародна команда вчених з Університетів Аделаїди, Нового Південного Уельсу (Австралія), Ексетера (Великобританія) і Небраски (США) в рамках проекту «The Woomera Manual». Дослідники мають намір скласти «космічну конституцію» – уніфікований правовий документ, що об’єктивно описує і проясняє існуючі правові норми щодо різних операцій (в т.ч. – військових) в космосі.

Вчені відзначають, що з кожним роком країни і приватні космічні компанії все більше вкладають в космос, і руйнування цієї інфраструктури в ході бойових зіткнень (наприклад, цілеспрямоване виведення з ладу систем супутникової навігації противника) може привести до катастрофічних наслідків для всієї Землі. При цьому військові технології вже зараз дозволяють перенести збройний конфлікт за межі планети, і приводом для цього може послужити все, що завгодно, – в тому числі відсутність ясності в питанні спільного використання ресурсів Сонячної системи.

«Конфлікт у відкритому космосі – лише питання часу, – впевнена професор Мелісса де Цварт, представник Університету Аделаїди. – Проблема в тому, що правові норми, які регулюють застосування військової сили і збройні зіткнення в космічному просторі, зараз дуже туманні. Ось чому The Woomera Manual, який дозволить їх уточнити, є таким необхідним».

Прогнозується, що The Woomera Manual стане визначальним документом з військового права в застосуванні до космосу, а також послужить основою для міжнародного космічного законодавства майбутнього, яке буде забезпечувати безпеку космічного простору.

Проект, в розробці якого візьмуть участь десятки експертів, планується завершити до 2020 року.

Читайте також: УКРАЇНСЬКІ ШКОЛЯРІ ТЕПЕР МОЖУТЬ КОРИСТУВАТИСЯ ДАНИМИ З 29 ЄВРОПЕЙСЬКИХ СУПУТНИКІВ

Читайте также:   «Київстар» і «Microsoft Україна» спільно розвиватимуть проекти ШІ, інтернету речей, хмарних рішень

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.