У Пентагоні розглядають ідею створення компактної автономної космічної станції

Підрозділ оборонних інновацій Пентагону (DIU) виявив бажання фінансувати проект зі створення автономного орбітального «аванпосту» де б проводилися різні експерименти і розміщувалося устаткування. У перспективі він міг би стати місцем для тимчасового перебування людини.

На думку оборонного відомства, орбітальний аванпост повинен вміти самостійно переміщатися по орбіті і бути невеликим – об’ємом близько кубометра з можливістю розмістити до 80 кг корисного навантаження, мати безперервну потужність і тиск від 0 до 1 атм. Станція повинна бути модульною, тобто мати можливість приєднувати модулі або інші аванпости, бути захищеною від радіації (в разі використання за межами низької навколоземної орбіти) і мати роботизовану руку. У Пентагоні хочуть, щоб такий аванпост був готовий протягом двох років після укладення контракту з підрядником.

Читайте также:   Трамп починає війну з соціальними мережами

Поки не ясно, яке у нього призначення. Можливо, це стане платформою, яку військові зможуть використовувати для різних цілей, наприклад, для експериментів або розвідки. Також схоже на те, що американці в кінцевому рахунку хочуть перетворити орбітальний аванпост в сприятливе середовище проживання для персоналу оборонного відомства. Але це зовсім не означає, що Міністерство оборони США готове створити власний парк космічних станцій на орбіті.

Це не перший раз, коли американські військові висувають ідею створення власної космічної станції. На початку 1960-х років ВВС США оголосили про створення пілотованої орбітальної лабораторії, яка повинна була використовувати апарати Gemini для проведення розвідувальних місій на орбіті. Однак проект був згорнутий, оскільки з’ясувалося, що супутники можуть виконувати ту ж задачу менш витратним способом. У 1970-х роках Радянський Союз запустив аналогічні станції «Салют» з змінюваними екіпажами, але згодом вони також були замінені супутниками.

Читайте также:   НКРЕКП трохи знизила “зелені” енерготарифи для приватних домогосподарств

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *