У Франції за образливий контент в Інтернеті будуть штрафувати до 1,25 млн євро

Французький парламент прийняв суперечливий законопроєкт про розпалювання ненависті у світовій павутині

Французькі законодавці в середу 13 травня схвалили законопроєкт про заборону ненависницьких висловлювань в соціальних мережах. Ця міра була відкинута як цензура пересмішниками, повідомляє видання ЕurActiv.

– Закон зобов’язує платформи і пошукові системи видаляти образливий контент – підбурювання до ненависті або насильства, а також расистський або релігійний фанатизм – протягом 24 годин, в іншому випадку можна отримати штраф у розмірі до 1,25 мільйона євро, – відзначає видання.

Законопроєкт був прийнятий в нижній палаті Національних зборів. Праві партії проголосували проти, а соціалісти в основному утрималися. У лютому він пройшов через верхню палату сенату, де сенатори зареєстрували свою незгоду з 24-годинним правилом.

Критики кажуть, що ця пропозиція зробить Google, Amazon, Facebook і Apple хранителями свободи вираження поглядів. Цей закон був першим, в якому не було ніякого зв’язку з безперервною надзвичайною ситуацією з коронавірусом, за яку проголосували в Національних зборах.

Законопроєкт Макрона про боротьбу з расизмом і антисемітизмом, який розповсюджується через Інтернет, вперше був представлений в парламент понад рок тому. З того часу в нього неодноразово вносилися поправки у відповідь на критику і коментарі, в тому числі від Європейської комісії, яка вимагала більш чіткого визначення того, який контент буде криміналізований.

Проєкт викликав критику з боку контрольних органів у Франції, які висловили стурбованість з приводу можливих порушень права на свободу вираження поглядів у всесвітній павутині. А цифрові компанії стурбовані штрафами або судовими розглядами, які можуть виникнути в результаті покладання на них нового тягаря, щоб визначити, який контент порушує законопроєкт, а потім відкликати його протягом заданого періоду часу.

– В іншій суперечці Летиція Авіа, депутат від партії Макрона, яка запропонувала законопроєкт, зіткнулася зі звинуваченнями інтернет-газети Mediapart в тому, що вона “постійно принижує” п’ять колишніх співробітників і використовує сексистські, гомофобські й расистські висловлювання. Вона назвала звинувачення “брехнею” і сказала, що буде судитися за наклеп, – наводить приклад ЕurActiv.

Читайте также:   Китай запропонував США «спробувати» ввести санкції проти Гонконгу

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *