У Британії пропонують захистити почуття восьминогів, крабів та омарів законом

Влада Великобританії планує офіційно захистити почуття восьминогів, крабів та омарів законом. Як пише Vice, така ідея з’явилася після того, як незалежне дослідження показало, що ці представники молюсків та ракоподібних – розумні істоти, здатні відчувати біль та страждання.
До цього моменту Закон про благополуччя тварин Великобританії не визнавав розумними десятиногих ракоподібних, включаючи крабів, омарів, раків та креветок, а також головоногих молюсків – кальмарів, восьминогів та каракатиць. Однак після незалежного дослідження Лондонської школи економіки влада планує розширити сферу дії закону. Справа в тому, що вчені виявили «переконливі наукові докази» того, що восьминоги, краби та омари є розумними та здатні відчувати біль та страждання.

Читайте также:   Напередодні перепису: що робити тим, хто не хоче відповідати на питання анкети

“Провівши огляд понад 300 наукових досліджень, ми дійшли висновку, що головоногих молюсків та десятиногих ракоподібних слід розглядати як розумних істот і тому їх слід включити до сфери дії закону про захист тварин,” – зазначає автор дослідження доктор Джонатан Берч, доцент Центру філософії природничих та соціальних наук Лондонської школи економіки.

Вчений також наголосив, що восьминоги та інші головоногі молюски вже давно знаходяться під захистом науки, але досі не отримували жодного захисту поза науковим середовищем. Дослідження Лондонської школи економіки рекомендує заборонити продаж живих десятиногих ракоподібних недосвідчених обробників, а також відмовитися від екстремальних методів приготування тварин – насамперед від кип’ятіння живцем без попереднього оглушення.

Читайте также:   Комиссия по безопасности предложила вооружить американских школьных учителей

“Науці тепер ясно, що десятиногі та головоногі можуть відчувати біль, і тому цілком справедливо, що вони підпадають під дію такого життєво важливого акту, як Закон про захист тварин”, – заявив міністр захисту тварин Великобританії лорд Зак Голдсміт.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
1 Комментарий

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • gralion torile
    gralion torile

    Hey There. I found your blog using msn. This is a very well written article. I will be sure to bookmark it and come back to read more of your useful info. Thanks for the post. I’ll certainly return.

    Ответить