Reuters: Євросоюз створить оборонну структуру для допомоги в розгортанні в тому числі космічних військ

Європейський союз створить нову оборонно-космічну структуру для допомоги в консолідації, розвитку і розгортання збройних сил, в тому числі – космічних. Про це у вівторок заявила голова нового складу Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, яка приступить до своїх обов’язків з 1 листопада.

«ЄС – це не військовий союз і ніколи ним не буде. Однак країнам Євросоюзу неодноразово говорили, що загальне матеріально-технічне забезпечення для їх збройних сил вкрай важливе», – наводить агентство Reuters слова майбутньої глави Єврокомісії.

Також фон дер Ляйєн вказала, що НАТО буде завжди залишатися для Євросоюзу системою колективної безпеки. Вашингтон вже підтримав ініціативу ЄС, але застеріг від відсторонення американських компаній від оборонних контрактів. Майбутня глава ЄК в зв’язку з цим відзначила, що створення нової структури піде на користь Північноатлантичному Альянсу, а також відповідає новій політиці США, які вимагають від країн Євросоюзу більше дбати про власну безпеку.

Читайте также:   Дональд і Меланія Трамп захворіли на коронавірус: Ми подолаємо це разом!

Як зазначає Reuters, відповідати за формування і розвиток нової структури, яка, як передбачається, дозволить країнам ЄС уніфікувати оборонні сили шляхом спільної роботи над новітніми військовими розробками, а також їх спільного придбання, буде представник Франції Сільві Гулар, прихильниця нинішнього французького лідера Еммануеля Макрона.

«Космос став ще однією сферою, в якій країнам ЄС доводиться об’єднуватися на тлі технологічної гонки серед країн-гігантів, які сьогодні розробляють космічне озброєння, здатне не тільки виводити з ладу ракети, а й знищувати супутники», – вказує Reuters.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *