Професор американського університету незаконно відправляв в Китай чипи для військового обладнання, тепер йому загрожує 219 років в’язниці

Професору Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі загрожує позбавлення волі на термін 219 років за контрабанду військових продуктів в Китай. Минулого місяця суд присяжних визнав Йі-Чи Ши (Yi-Chi Shih) винним по 18 пунктам, включаючи шахрайство і незаконне вивезення секретного військового обладнання. Вирок суду буде винесено пізніше.

Обвинувачений разом зі своїм спільником обдурили американського виробника напівпровідникових мікросхем, видавши себе за його клієнтів. Так вони отримали доступ до чіпів, які потім незаконно відправили в Китай. У заяві сказано, що продукція поставлялася китайської компанії, де професор Ши раніше займав пост президента. За мікросхеми він розплатився через рахунок в американському банку, а фінансування забезпечила базується в Китаї фірма.

Читайте также:   Ракета SpaceX Falcon 9 вивела на орбіту тріо супутників дистанційного зондування Землі RADARSAT

Згідно з матеріалами справи, викраденими чипами є MMIC – мікрохвильові монолітні інтегральні схеми, які використовуються в ракетах, системах наведення, винищувачах, радіоелектроніці та радіолокації. Ці чипи, як і технологія їх виробництва, не можуть бути експортовані без дозволу Міністерства торгівлі США.

Промислове шпигунство є ключовим моментом в непростих відносинах США і Китаю. Сполучені Штати неодноразово звинувачували великі китайські компанії в крадіжці американських технологій. Це проблема останнім часом істотно загострилася на тлі торгової війни між двома країнами.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *