Президент Вірменії оголосив про відставку

Президент Вірменії Армен Саркісян у неділю на офіційному сайті опублікував заяву та оголосив, що подає у відставку.

“Це абсолютно не емоційне рішення, і в ньому є певна логіка. У президента країни немає необхідних інструментів для впливу на найважливіші питання для держави та нації як у внутрішній, так і зовнішній політиці. У такий складний період для нашої країни, коли потрібна загальнонаціональна єдність , інститут президентства не повинен стати метою для пліток та теорій змови, тим самим відволікаючи увагу суспільства від найважливіших питань”, – заявив Саркісян.

Президент також зазначив, що країна живе “в такій дивній дійсності, коли глава держави не може впливати на питання, пов’язані з війною та миром”, не може накласти вето на закони, які вважає недоцільними для народу та держави.

Читайте также:   Світові лідери закликали укласти глобальний договір по боротьбі з пандеміями

Президент обирається Національними зборами (парламентом) на сім років, відповідно Нацзбори приймають його відставку. Конституція Вірменії передбачає наступні кроки під час позачергових виборів президента. Не раніше ніж через 25 днів і не пізніше ніж через 35 днів після того, як пост президента стає вакантним, Національні збори країни проводять позачергові вибори. Відлік часу починається з відповідної заяви парламенту.

До обрання нового президента обов’язки глави держави виконує спікер парламенту.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 8

Напишите комментарий

Your email address will not be published.