Президент Вірменії оголосив про відставку

Президент Вірменії Армен Саркісян у неділю на офіційному сайті опублікував заяву та оголосив, що подає у відставку.

“Це абсолютно не емоційне рішення, і в ньому є певна логіка. У президента країни немає необхідних інструментів для впливу на найважливіші питання для держави та нації як у внутрішній, так і зовнішній політиці. У такий складний період для нашої країни, коли потрібна загальнонаціональна єдність , інститут президентства не повинен стати метою для пліток та теорій змови, тим самим відволікаючи увагу суспільства від найважливіших питань”, – заявив Саркісян.

Президент також зазначив, що країна живе “в такій дивній дійсності, коли глава держави не може впливати на питання, пов’язані з війною та миром”, не може накласти вето на закони, які вважає недоцільними для народу та держави.

Читайте также:   Дональд Трамп: перший за 100 років лідер США без собаки

Президент обирається Національними зборами (парламентом) на сім років, відповідно Нацзбори приймають його відставку. Конституція Вірменії передбачає наступні кроки під час позачергових виборів президента. Не раніше ніж через 25 днів і не пізніше ніж через 35 днів після того, як пост президента стає вакантним, Національні збори країни проводять позачергові вибори. Відлік часу починається з відповідної заяви парламенту.

До обрання нового президента обов’язки глави держави виконує спікер парламенту.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 11

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *