Крах ВПС Афганістану після захоплення талібами: льотчики здавалися без бою

Льотчики афганських Повітряно-військових сил розповіли, як у серпні 2021-го таліби “в кросівках та пошарпаних пікапах” захопили незахищені авіабази та об’єкти в Афганістані. Країна здалася без бою – пілоти, екіпажі, їхні родичі бігли до сусідніх Узбекистану та Таджикистану.

Пентагон направив у Кабул свої війська, щоб вивести з ладу десятки американських літаків – їх намагалися зробити марними для талібів.

Генерал Джон Мішель, який очолював тренувальну місію США для афганських ВПС, наголосив, що сили були деморалізовані, оскільки американський сценарій не підходив для Афганістану.

“Це надто амбітний проект, який із самого початку був приречений”, – сказав Мішель.

Афганський пілот Шах розповів ЗМІ, що в авіації не вистачало боєприпасів, зокрема бомб з лазерним наведенням. Цю інформацію тримали у секреті, щоб не деморалізувати війська. У Пентагоні обмеження постачання озброєння підтверджували, але не вважали, що це “завдало збитків афганським військовим операціям”.

Читайте также:   Віталій Гагарін: Політика і спорт: чи можна поєднати?

Останніми місяцями ісламські бойовики навмисно вбивали льотчиків – щоб послабити переваги уряду, який підтримували США. ЗМІ у липні було відомо про вбивство семи пілотів, потім Талібан продовжив полювання на льотчиків на землі.

Коли США програли війну, вони залишили талібам арсенал озброєння. Деяку авіацію вдалося вивезти – 46 літаків відправили до сусіднього Узбекистану і, як мінімум, 17 – до Таджикистану.

Частина афганських льотчиків, яких навчали американці, перейшли на бік Талібану – ісламіст створюють свої ВПС. Відомо про шістьох військовослужбовців, які ще перебувають в Афганістані та ховаються – вони змінюють місце проживання, захищають телефони та живуть окремо від сімей.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 3524

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *