Карл III – новий король Великобританії

Прем’єр-міністр Великобританії Ліз Трасс повідомила, що принц Уельський Чарльз, який став королем після смерті Єлизавети ІІ, взяв ім’я Карла III.

Старший син королеви Великобританії Єлизавети II принц Уельський Чарльз став новим монархом Сполученого Королівства після того, як його мати померла у четвер у віці 96 років.

Чарльзу 73 роки, він найстарший спадкоємець, який коли-небудь сходив на британський престол. Він став королем у момент смерті матері, оскільки традиція не допускає, щоб у країні не було монарха. Однак, до моменту його коронації пройде ще кілька місяців. При цьому протягом доби після смерті Єлизавети II у столичному Сент-Джеймському палаці збереться спеціальна рада, члени якої офіційно оголосять, що на британський престол зійшов новий правитель.

Читайте также:   Верховная Рада приняла законопроект о банкротстве физлиц

До складу Ради престолонаслідування входять прем’єр-міністр Великобританії Ліз Трасс, яка лише в середу обійняла цю посаду, глави Мінфіну, МЗС та МВС королівства, члени Таємної ради – дорадчого органу при британському монарху, лорд-мер Лондона, а також верховні комісари (поли) Австралія, Канада, Нова Зеландія, Ямайка та десяток інших країн, що представляють у Сполученому Королівстві, главою яких, як і раніше, формально є британський монарх.

У повідомленні, поширеному Букінгемським палацом у зв’язку зі смертю Єлизавети II, Чарльз вже названо королем, а його дружина – герцогиня Корнуолська Камілла – королевою-консортом.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 1560

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *