Кількість районів в Україні хочуть зменшити втричі

Зараз цих територіальних одиниць налічується 490

В рамках нового етапу децентралізації влади в Україні – формування субрегіонального рівня – хочуть зробити втричі менше районів, ніж 490, що налічуються зараз. Про це під час засідання Кабміну 12 червня заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

– Зараз існує на карті 490 районів. Їх пропонується укрупнити і створити втричі менше. Фактично чинний районний поділ було створено ще за часів СРСР в першій половині минулого створення. Це не відповідає дуже багатьом сучасним стандартам, тому потрібно наводити порядок. Зараз є райони, де проживає 5 тисяч осіб, і є райони, де проживає понад 180 тисяч осіб. Є великі перекоси в субвенціях, дотаціях, здатності цих районів, – сказав він.

Читайте также:   Біткойн обвалився слідом за гривнею та цінами на нафту

Шмигаль також додав, що після проведення місцевих виборів хочуть створити 1470 територіальних громад. Нагадаємо, що голосування за мерів, глав ОТГ, депутатів місцевих, районних та обласних рад має пройти в Україні 25 жовтня.

Завдяки скороченню кількості районів за довідками чи іншими послугами людям не треба буде їхати в районний центр. Українці зможуть отримати всі послуги та оформити довідки в громаді. Крім того, реформа децентралізації посприяє наповненню місцевих бюджетів та бюджетів громад. 60% ПДФО (податку на доходи фізичних осіб) залишаться в громадах. На рахунки громад будуть надходити податки на нерухомість і землю. Їх можна витратити на освітлення вулиць, комфортні школи, спортивні майданчики і сучасні лікарні.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *