Борги України перед МВФ: списати чи не списати?

Борги України перед МВФ

Нардеп від «Блоку Петра Порошенка» Олег Барна вважає, що Міжнародний валютний фонд повинен анулювати всі борги нашої країни. Така думка нардепа відразу викликала резонанс: у нього знайшлися як прихильники, так і ярі критикани.

Команда «Деньги плюс» поспілкувалася з Олегом Барною і дізналася, на чому грунтується така думка народного депутата.

Олег Степанович Барна – український громадсько-політичний діяч, правозахисник, педагог. Член партії “Блок Петра Порошенко”. Народний депутат України 8-го скликання.

Яка сума боргу України перед МВФ на поточний момент?

Наразі є борг Національного банку та зобов’язання Міністерства фінансів перед міжнародним валютним фондом на суму біля 12 млрд доларів.

Чим обумовлена ваша пропозиція МВФ списати всі борги Україні?

По-перше: необхідно врятувати Україну від дефолту і дефіциту бюджетних коштів. Ми маємо покращити економічну ситуацію в країні, оскільки сьогодні нам необхідні кошти для захисту та посилення обороноздатності, адже ми обороняємо не лише свою територію, а і всю Європу.

По-друге: в першу чергу нам потрібні кошти не для забезпечення повернення кредиту, а для гарантування безпеки всієї країни.

МВФ в особі Паризького і Лондонського клубів вже мали практику списання боргу таким країнам, як Греція, Польща, Федеративна Республіка Німеччина. Важливим є той факт, що борг України є значно меншим, ніж у вищеперерахованих країн.

Чому ви вважаєте, що інші країни повинні віддавати борги, а для України варто зробити виняток?

МВФ списував борги іншим країнам у значно більших сумах. На мою думку, розвинуті країни Європи наразі зобов’язані перед Україною своїм миром та спокоєм. Україна сьогодні веде військові дії та являється щитом для всієї Європи, боронячи не лише себе, а й європейські території. Гадаю, Путін списав би Україні значно більший борг, якби ми стали сателітами путінського режиму.

Як ви припускаєте, чи можливо, що МВФ відгукнеться на таку пропозицію позитивним рішенням?

Принаймні, вони мають взяти це до уваги та врахувати всі обставини. Що буде вартувати вся Європа, якщо Україна впаде під натиском Росії? Якщо ми їх обороняємо, то вони повинні нас підтримувати не лише у військовому плані, а й у економічному і фінансовому. Якщо МВФ не хоче списувати нам борг, то принаймні зобов’язаний відмінити вже нараховані відсотки за попередні роки та не нараховувати їх в майбутньому. Також зі сторони МВФ має бути продовження строків для повернення коштів.

Чи отримала ваша пропозиція відгук серед депутатів?

Так, звичайно. Дану пропозицію підтримала не лише наша фракція, а й деякі представники від опозиційного блоку.

Як реагуєте на критику і хто вже розкритикував вашу пропозицію?

Дану пропозицію можуть критикувати виключно ті, хто бажає Україні зла чи сидить на закордонних грантах та захищає інтереси не своєї держави, а свого господаря, який йому ці гранти надає, в тому числі і міжнародні фінансові організації.

Пропозиція є, і я відстоюю інтереси свого народу та своєї країни. Ми маємо робити все, щоб Україна захистила свою землю та піднялася економічно.

Як кажуть в народі, «собаки гавкають, а колона танків їде»!

Читайте также:   Трамп помилував колишнього співробітника Google і Uber Ентоні Левандовскі

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *