Терміново міняйте пароль: виклали дані людей, які користувалися сімома VPN-сервісами

Дані, які вводили користувачі, виявилися не захищені

Якщо ви часто використовуєте VPN-сайти або сервіси для того, щоб отримати доступ до заблокованих у своїй країні сайтів, то вже могли стати жертвою кібершахраїв. Будь-які дані, які вводяться на таких сторінках, завжди можуть потрапити в чужі руки. Це варто пам’ятати тим, хто використовує VPN для входу в “Вконтаке”, “Однокласники” та інші заблоковані в Україні соцмережі.

Так, в липні стало відомо, що в інтернеті виклали дані 20 мільйонів користувачів таких сайтів: UFO VPN, FAST VPN, Free VPN, Super VPN, Flash VPN, Secure VPN і Rabbit VPN. Про це повідомили експерти vpnMentor.

Серед того, що спливло в мережу: журнали активності, імена, адреси електронної пошти, домашні адреси, паролі у вигляді відкритого тексту, інформація про платежі в біткоїнах, інформація про персональні пристрої, технічні характеристики, інформація про обліковий запис, прямі посилання API Paypal.

Читайте также:   Гіперкар Bugatti Chiron став найшвидшим автомобілем без реактивного двигуна, розігнавшись до вражаючих 490 км/год

Фахівці компанії припустили, що VPN, виявлені в результаті цього витоку, мають одного і того ж розробника, а також сервер – Elasticsearch. До того ж, три з семи VPN-серверів мали майже ідентичний брендинг сайтів. Місце розташування – Гонконг.

– Ми вважаємо, що віртуальні приватні мережі – це додатки з “білими мітками”, створені однією організацією і перейменовані для використання під кількома іменами, – сказано в публікації.

Вони порадили тим, хто хоча б один раз користувався цими ресурсами, терміново змінити паролі.

Британія, Канада та США заявили, що російські хакери атакували організації, що займаються розробкою вакцин від коронавірусу. За нападом стояла група під назвою APT29, яка також відома як the Dukes і Cozy Bear.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.