Популярні способи подовжити життя смартфона: чи працюють вони?

Експерти розповіли декілька лайфхаків для продовження терміну служби гаджетів

У мережі чимало порад про те, як поліпшити роботу смартфона. Але наскільки вони дієві?

На ніч на зарядці не залишати, раз на день перезавантажувати?

Порада №1. Не можна залишати телефон на зарядці всю ніч, це вбиває акумулятор. Треба відразу вимикати з розетки гаджет, як тільки індикатор покаже 100 відсотків заряду батареї.

Коментар експерта:

– Це міф, який виник за часів перших кнопкових телефонів і чомусь живе й досі. Будь-який сучасний смартфон абсолютно спокійно може лежати на зарядці всю ніч. Там встановлений контролер заряду, який стежить за станом батареї і не дає їй заряджатися, коли вона заповнена. Плюс розробляються спеціальні цикли, коли батарея заряджається у два прийоми: на першому етапі вона досить швидко заряджається на 80 відсотків, а далі до максимальної місткості заповнюється повільніше. Телефон сам адаптується під режим життя власника, він знає, що ви, припустимо, зазвичай встаєте о 8 – 9 ранку, і до цього часу буде повністю заряджений. Така повільна зарядка допомагає продовжити термін служби батареї. Але треба враховувати, що акумулятор розрахований в середньому на цикл в 1000 перезаряджень, це 3 – 4 роки використання.

Читайте также:   У США заявили про обмеження видачі віз вагітним

Порада №2. Щоб смартфон не гальмував, раз на добу його потрібно перезавантажувати.

Коментар експерта:

– Якщо ви користуєтеся старим малопотужним телефоном на Android, де процесори швидко поїдають оперативну пам’ять, то програми, відкриті у фоновому режимі, можуть пригальмовувати роботу. Найрозумніше в такому випадку – закрити ці додатки вручну. Але можна піти іншим шляхом і перезавантажити телефон, тоді ці програми теж закриються одним махом. Ось єдиний сенс, який я бачу в цьому лайфхаку. Але це займе у вас зайвий час, поки пристрій буде перезавантажуватися.

Швидка зарядка шкодить?

Порада №3. Швидка зарядка вбиває акумулятори, тому краще обійтися перевіреною стандартною.

Коментар експерта:

– Нещодавно китайський виробник OPPA дійсно заявив, що метод надшвидкої зарядки впливає на час роботи пристрою. “Вбиває акумулятори” – це занадто сильно сказано, але батарейка все-таки зношується. Однак мова йде про такий форсований режим, коли телефон повністю заряджається за 40 – 50 хвилин. Якщо говорити про більш сприятливі способи, коли батарейка заряджається години за півтори, тут особливої шкоди для акумуляторів немає. Тут важливий, звичайно, призначений для користувача досвід. Особисто я за півтора року використання пристрою на швидкій зарядці не помічав, щоб знос батарейки був вище, ніж на пристроях зі стандартною зарядкою. Але треба розуміти, що необхідно користуватися якісними аксесуарами для зарядки смартфона. Багато упереджень народжуються на основі того, що люди купують дешеву нерідну зарядку, а потім дивуються, що з телефоном щось не так.

Читайте также:   Ракета SpaceX Falcon 9 вивела на орбіту тріо супутників дистанційного зондування Землі RADARSAT

Порада №4. Не варто доводити телефон до повної розрядки, а також заряджати на 100 відсотків. Це призводить до швидкого зносу акумулятора. А ось підтримка заряду в діапазоні 30 – 80 відсотків може вдвічі збільшити число повних циклів заряду-розряду.

Коментар експерта:

– Дрімучий міф! З точки зору фізики з батарейкою нічого не трапиться, навіть якщо розрядити її в нуль. Звичайно, коли заряд впаде нижче 10 – 15 відсотків, телефон починає економити енергію, і процесор може пригальмовувати. Але до фатальних наслідків це не приведе.

З гарнітурою безпечніше?

Порада №5. Для зменшення впливу електромагнітного випромінювання на організм не можна класти смартфон під подушку, а під час неспання треба користуватися гарнітурою.

Читайте также:   В Давосі підписали угоду щодо реалізації грандіозного енергетичного проекту в Україні

Коментар експерта:

– Смартфон виділяє випромінювання, як і будь-який пристрій з електромагнітними хвилями. Але треба усвідомлювати, що ми оточені електронікою: вдома у нас є Wi-Fi і мікрохвильовки, на вулиці стоять вишки стільникового зв’язку. Ізолювати себе від електромагнітного випромінювання неможливо. Простий приклад: я, зокрема, живу в квартирі, де погано ловить телефон. Щоб зловити сигнал, він врубує передавач на повну потужність. І тут не важливо, лежить телефон під подушкою або десь ще, він працює на всю котушку, намагаючись підключитися до мережі. Шкідливе електромагнітне випромінювання чи ні, у вчених немає єдиної думки. Але всі виробники сертифікують свої пристрої, і кожен смартфон повинен відповідати стандартам. Якщо пристрій небезпечний, його не допустять до експлуатації. Стверджувати, що говорити телефоном без гарнітури – це погано, теж не можна. Хоча б тому, що гарнітура підключається по Bluetooth і там теж є бездротовий сигнал.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.