Громадянство Кіпру: переваги, недоліки та способи отримання

Громадянство Кіпру: переваги, недоліки та способи отримання

Кіпр – це сонячно-пляжно-цитрусовий рай для кожного українця. Крім того, багатюща історія острова вабить сюди авантюристів, шукачів старовини і вчених з усього світу. Однак кожен українець, замислюючись про переїзд на сонячний Кіпр, повинен бути в курсі основних нюансів і тонкощів цього процесу. Перше, що потрібно врахувати при виборі місця для переїзду, – це той факт, що острів з 1974 року розділений на 2 частини: Республіку Кіпр (2/3 території), де проживають християни греки-кіпріоти, і Турецьку Республіку Північного Кіпру (1/3), населену турками-кіпріотами, які сповідують іслам. Варто відзначити, що ТРПК визнана на міжнародному рівні лише Туреччиною, але, як то кажуть, зі своїм статутом у чужий монастир не ходять, тому для отримання громадянства Кіпру ми будемо розглядати тільки перший і офіційний варіант.

ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ ГРОМАДЯНСТВА КІПРУ

Кожен українець, замислюючись про отримання паспорта громадянина Кіпру, повинен розуміти, що незважаючи на прекрасний клімат, розвинену інфраструктуру і велику культурну спадщину, Республіка Кіпр апріорі не може підходити всім без винятку, інакше острів вже давно пішов би під воду або, як мінімум, втратив би свою привабливість. Отже, давайте разом розглянемо основні переваги та недоліки кіпрського громадянства.

Читайте также:   Лайфхак: як проголосувати на парламентських виборах у відпустці

Переваги громадянства Республіки Кіпр:

– Республіка Кіпр з 2004 року є повноправним членом ЄС. Тому, маючи кіпрське громадянство, ви отримуєте бонусом всі бонуси громадянина Європейського Союзу;
– Необмежений доступ до навчання в кращих європейських ВНЗ, включаючи стипендії, а також широке визнання кіпрських дипломів у всьому світі;
– Гідне медичне обслуговування в державних медичних установах Республіки;
– Низькі відсотки за податковими ставками. Якщо ваш дохід не перевищує 19,5 тисячи євро на рік, прибутковий податок не стягуватимуть. Крім того, ви отримуєте доступ до європейського кредитування.
– Право на пенсію і повний соцпакет;
– Законодавство Республіки Кіпр дозволяє мати подвійне громадянство;
– Ви будете жити в країні з низьким рівнем злочинності і корупції;
– Ніяких проблем зі спілкуванням – більшість кіпріотів говорять англійською, а певна частина – і російською;
– Найчистіші пляжі в Європі;
– Прийнятні ціни на нерухомість.

Недоліки громадянства Республіки Кіпр:

– Сусідство з Турецькою Республікою Північного Кіпру несе в собі приховану загрозу політичної нестабільності в майбутньому;
– Туризм – основна сфера на ринку праці Кіпру, в інших галузях працевлаштуватися буде трохи складніше;
– Острівна держава, віддалена від материка, створює деяку незручність для переміщення;
– На острові є труднощі з поставками прісної води.

Читайте также:   Размена нет: валютный кризис в Харьковском метро

СПОСОБИ ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА КІПРІОТА

Згідно з офіційною статистикою, щорічно влада Кіпру видає іноземцям близько 2-2,5 тисяч паспортів. Активне бажання стати громадянином Республіки Кіпр виявляють українці, росіяни і китайці.

СЕРЕД НАЙПОШИРЕНІШИХ МЕТОДІВ ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА НА КІПРІ ВАРТО ВІДЗНАЧИТИ:

1. Шляхом інвестицій.
Ця прискорена модель отримання кіпрського паспорта була введена владою Республіки в 2014 році і в 2016 отримала остаточні поправки, зважаючи на свою успішність і вигідність для держави. Так, щоб стати громадянином Кіпру за інвестиції, буквально за кілька місяців потрібно інвестувати в економіку країни не менше 2 мільйонів євро в одну із зазначених галузей: держоблігації; цінні папери кіпрських компаній; нерухомість або будівництво на території Республіки; створити, викупити або стати акціонером компанії Кіпру, яка дає роботу не менше ніж 5 громадянам країни; депозит в банку Кіпру не менше ніж на 3 роки. При цьому інвестор не повинен мати судимостей, мати в своєму розпорядженні нерухомість вартістю в півмільйона євро на території країни, не мати заморожених ЄС активів, мати дозвіл на проживання на Кіпрі протягом 6 місяців до подачі заяви.
2. Шляхом натуралізації.
Для отримання громадянства цим способом потрібно відповідати наступним вимогам: бути старше 21 року; не мати судимості; законно проживати в країні не менше 7 років (для подружжя та дітей громадян Кіпру – 5 років); легально і безперервно перебувати на Кіпрі протягом року до подачі заявки.
3. За народженням.
Кожна дитина, яка народилася після 16.08.1960 року, автоматично отримує громадянство Кіпру, якщо хоч 1 з батьків – кіпріот.
4. За шлюбом.
Вимоги для отримання громадянства цим способом прості – 3 роки законного шлюбу з кіпріотом, а також постійне проживання на території Кіпру мінімум 2 роки.

Читайте также:   США у ролі найбільшого офшору світу

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА НА КІПРІ

Залежно від способів отримання громадянства, список документів може варіюватися. Так, основний перелік необхідних документів буде наступним:
– 2 кольорові фото, як на паспорт;
– копії всіх сторінок закордонного паспорта;
– свідоцтво про народження;
– довідка про відсутність судимості;
– документ, що підтверджує законність вашого перебування на території Кіпру;
– дві марки по 8,54 євро кожна;
– копія квитанції про оплату державного збору (500 євро можуть стягуватися при отриманнігромадянства шляхом натуралізації).

Читайте також: БІЗНЕС ТА ОПОДАТКУВАННЯ В ПОЛЬЩІ

 

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.