Федоров: з’явився кабінет громадянина, який покаже, що про вас знає держава

Поки можна подивитися дані про нерухомість, землю, транспорт і бізнес

В Україні з’явився кабінет громадянина. Він покаже, які дані про вас знає держава. Про це 27 квітня повідомив віце-прем’єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

– Понад 200 реєстрів збирають дані про українців. Мені здається, що ми лідери, як мінімум, в Європі, з точки зору кількості державних баз даних. Раніше кожне міністерство плодило новий реєстр як інструмент заробляти гроші. І чим більший у них безлад, тим довше і більше можна заробляти. А вартість підтримки? Ви собі не уявляєте, сотні мільйонів. При цьому технічний стан реєстрів жахливо. Ми працюємо над наведенням порядку: провели аудит, розробили концепцію єдиного реєстру народонаселення, покращуємо якість даних, здійснили тестову верифікацію даних. Цей напрямок заслуговує окремого серіалу. Але ми точно вибрали шлях зменшення кількості реєстрів, їх “укрупнення” і підвищення рівня безпеки, – написав Федоров на своїй сторінці в Фейсбук.

Віце-прем’єр упевнений, що важливо, щоб кожна людина знала, які дані має про неї держава, хто з чиновників переглядав особисті дані та навіщо. Зайти в кабінет з комп’ютера поки можна тільки за допомогою електронного підпису. З лютого її можна безкоштовно внести на чіп цифрового паспорта. У кабінеті можна подивитися дані про нерухомість, землю, транспорт, бізнес.

– Якщо, наприклад, ви володієте квартирою, але дані про неї не відображені в кабінеті, це означає, що її немає в електронному реєстрі. А право власності є тільки в паперовому вигляді, в архіві. Відсутність даних в реєстрі – це ризики рейдерства, і взагалі втрати прав власності, якщо щось станеться з тим же архівом, – заявив Федоров.

Читайте также:   Опубліковані живі фото смарт-годин Apple Watch Series 7

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.