Державіаслужба представила правила роботи авіакомпаній і аеропортів після відновлення рейсів

Маски, мобільна реєстрація та дистанція

Від сьогодні, 5 червня, Україна після двомісячної перерви відкриває внутрішнє авіасполучення. Вчора Державіаслужба України опублікувала методичні вказівки з роботи аеропортів і авіакомпаній після відновлення рейсів для зниження ризиків поширення коронавірусної інфекції COVID-19.

Вони викладені в рішенні про безпеку польотів №2020-05 яке набрало чинності з 2 червня і, як і передбачалося, цей документ фактично імплементує в Україні правила Європейського агентства з безпеки авіації (EASA) COVID-19 Aviation Health Safety Protocol.

Найголовніше – в представлених методичних вказівках немає жорстких вимог обмежувати число місць в літаках при продажу квитків і розсаджувати пасажирів в літаках так, щоб між ними була дистанція. Нижче списком наводимо ключові тези з нових правил:

Читайте также:   Україна відкриває кордон з Євросоюзом і Молдовою

– Пересування по аеропорту і доступ до термінала максимально обмежений: вхід дозволений тільки пасажирам (без ознак захворювання) і обслуговчому персоналу.

– У терміналі під час посадки на рейс і безпосередньо на борту літака пасажири повинні носити захисну маску; персонал, крім масок, повинен ще носити й захисні рукавички.

– Оператори аеропортів повинні забезпечити можливість покупки маски, а авіакомпанії – необхідний запас засобів захисту на борту.

– Дистанція 1,5 метра під час проходження всіх процедур повинна дотримуватися при проходженні всіх обов’язкових етапів посадки, включаючи паспортний і митний контроль.

– Також передбачено посилення гігієнічних процедур і частоти проведення прибирань.

– Операторам аеропортів наказано вжити заходів для запобігання черг в місцях з високою концентрацією пасажирів, а також ввести електронні альтернативи звичайних процедур – мобільна реєстрація та безконтактна посадка.

Читайте также:   На Буковині карантин продовжили - область лідер із захворюваності

– Число автобусів, що використовуються для доставлення пасажирів до літака, має бути збільшено для забезпечення достатньої дистанції. При посадці пішки або через телетрапами пасажирів запускати від останнього ряду до першого.

– Рекомендується проводити температурний скринінг всім пасажирам, які летять і прибувають в термінал.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.