Види психологічних помилок трейдерів

Я не раз говорив, що трейдинг – це 80% психології і лише 20% знань. Звичайно, базова теорія важлива, але без контролю над емоціями, навіть найдосвідченіший трейдер може потерпіти помилку. Уникнути їх можна за допомогою контролю над собою. Але перед цим варто дізнатися, яких емоцій краще не допускати під час торгівлі на біржі.

Насправді існує кілька найпоширеніших видів психологічних помилок:

– Торгівля з допомогою інтуїції, заснована на новинах.

– Жадібність.

– Страх і відмова закрити позицію, при наявних ґрунтовних доказах.

– Неадекватна поведінка, за допомогою якої трейдер хоче помститися ринку.

– Самообман.

Інтуїтивна торгівля властива, як новачкам, так і трейдерам з великим досвідом. Уявіть ситуацію: трейдер не укладає угоди на даний момент. Виходить якась новина і він починає замислюватися. Під впливом такого, досить емоційного рішення, хоче відкрити угоду. Дуже мало кому вдається отримати прибуток під час такого руху ринку. Я не рекомендую піддаватися емоціям і діяти на основі інтуїції, адже є ризик втратити прибуток і дуже великий.

Читайте также:   Анна Суворова - ведущая гала-концерта ТОП100 Будущее Украины. Дети

Жадібність – ще одна типова психологічна помилка трейдера. Під її владу частіше потрапляють практикуючі трейдери. Особливо страшна ця емоція, коли трейдер, який впевнений в правильному напрямку ринку, готовий ризикувати великими обсягами.

Під впливом страху, багато трейдерів роблять одні й ті ж помилки, наприклад, переміщення стоп-лоссів всупереч руху ринку. Психологічно, таким чином, трейдер відтягує момент, який в будь-якому випадку буде негативним, але розмір втрат, завдяки страху, збільшується в рази.

Під неадекватною поведінкою я розцінюю бажання помститися ринку, тобто діяти на основі емоцій. Також багато хто дотримується забобонів і інших ірраціональних речей в торгівлі, цього також варто уникати.

Трейдеру потрібно бути максимально чесним із самим собою і не намагайтеся обдурити себе. Така проблема часто виникає на початковому етапі. В такому випадку краще не ігнорувати правила управління ризик-менеджментом, не торгувати з різкими співвідношеннями профіт/лосс і так далі.

Читайте также:   Благотворительный вечер для Артёма Каиша

Підбиваючи підсумки, можна сказати, що психологічний аспект в торгівлі на фінансовій біржі – дуже важливий. На власному досвіді і досвіді своїх клієнтів я можу сказати, що уникнути емоційної торгівлі можна тільки одним способом – слідуючи своєму споконвічному торговому плану. Як тільки ви хочете відхилитися від наміченого шляху, згадайте свою початкову мету, яка поведе Вас в правильному напрямку.

Читайте також: ІНВЕСТИЦІЇ У ФОНДОВИЙ РИНОК

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 89

Напишите комментарий

Your email address will not be published.