Ірина Бондарєва: Жіноча енергія в бізнесі – це справжній каталізатор позитивних змін та досягнень

Ірина Бондарєва, засновниця та керівниця туристичної компанії “Dolce Travel”, що була створена в травні 1999 року, втілює свою візію успіху в різноманітних сферах життя. Її непересічний шлях досягнень охоплює не лише туризм, а й спорт та науку. Провідна тенденція Ірини полягає у наданні невичерпного джерела натхнення для інших жінок, демонструючи своїм власним прикладом сили настійливості, впевненості та сміливості.

У цьому інтерв’ю Ірина поділиться досвідом та власним баченням успіху у різних сферах власного життя та розповість про роль жінки у підприємництві.

 

Як ви розглядаєте роль жінки в сучасному бізнесі і які переваги ви бачите в жіночому підприємництві?

Роль жінки в сучасному бізнесі визначається не лише її здатністю розв’язувати проблеми, які здається, що виникають ні звідки, але й умінням успішно мотивувати команду, як лідер. У наш час все частіше жінки займають керівні посади, і чоловіки вже не можуть ігнорувати цю тенденцію. На мою думку, жінкам притаманна тонкіша емоційна організація, культурна освіченість, а також вміння слухати новаторські ідеї та вдається їх застосовувати в розвитку власного бізнесу.

Жінка у сучасному бізнесі — це також довготривала психологічна стійкість в умовах великого стресу. Події сьогодення в Україні чітко демонструють можливості жінок швидко та ефективно досягати поставлених завдань. Ця тенденція є характерною для жінок у сучасному бізнесі у всьому світі.

Що, на вашу думку, є ключовими аспектами лідерства для жінок в бізнесі сьогодні?

Для мене ключовими аспектами лідерства для жінок у сучасному бізнесі є впевненість у собі, самоорганізація, переконливість аргументів при вирішенні стратегічних завдань, ясність поставлених цілей, вміння знаходити індивідуальний підхід до кожного співробітника та доброзичливе спілкування. Успішний лідер повинен володіти не лише високим рівнем професійної компетентності, але й мати здатність впевнено керувати командою, будуючи взаємозв’язки на основі довіри та ефективної  співпраці. Сучасне лідерство визначається не лише розумінням бізнес-процесів, але і здатністю інспірувати та розвивати таланти у команді, створюючи мотиваційне середовище для досягнення спільних цілей.

 

Як ви долаєте стереотипи чи виклики, що існують для жінок в підприємницькому середовищі?

Я вважаю, що для подолання стереотипів ключовим інструментом є професіоналізм. У цьому випадку важливо стати експертом у своїй галузі. Кожен бажає працювати з професіоналом, незалежно від напрямку роботи. Якщо ви здатні компетентно відповідати на запитання, виконувати роботу чи надавати послугу, які приносять задоволення і навіть радість, то вам не потрібно нічого і нікому доводити. Просто слід бути професіоналом у своїй справі. Це дозволяє не лише ефективно працювати, а й ламати стереотипи, показуючи, що успіх у підприємництві визначається не статтю, а особистими навичками та професіоналізмом.

 

Читайте также:   Анастасия Валаваниду: Я бы очень хотела рассказывать людям о том, какой прекрасный мир

Які стратегії ви використовуєте для збереження балансу між роботою та особистим життям, особливо в умовах високого темпу сучасного бізнесу?

Для збереження балансу між роботою та особистим життям в умовах високого темпу сучасного бізнесу я використовую стратегію, що ґрунтується на англійському стереотипі поведінки. Переступаючи поріг дому, я залишаю всі проблеми на роботі й радію теплу сімейного гнізда. До дітей та близьких я намагаюся приносити позитивні емоції та відданість. Моменти вільного часу спрямовую на спільні розваги та вивчення чогось нового разом з сім’єю.

Це підходить для мене як спосіб відділення робочого життя від особистого, дозволяючи максимально насолоджуватися якісними моментами в обох сферах. Важливо вміти перемикатися і приділяти увагу тому чи іншому аспекту життя в потрібний момент. Такий підхід сприяє збереженню гармонії й забезпечує відпочинок і розслабленість в особистому колі, покращуючи ефективність та емоційний стан на роботі.

 

Чи є які-небудь особливі виклики для жінок-підприємниць в умовах глобальної бізнес-спільноти?

Так, звичайно, існують виклики для жінок-підприємниць в умовах глобальної бізнес-спільноти. Стереотипи та упередження щодо ролі жінок у сфері підприємництва залишаються актуальними. Не дивлячись на зусилля усунення гендерних нерівностей, існують компанії, де заробітна плата для жінок залишається нижчою за виконану роботу порівняно з чоловіками.

Обмежений доступ до фінансування стає ще однією перешкодою для жінок-підприємниць у масштабуванні свого бізнесу. Це ускладнює здобуття необхідних ресурсів для розвитку та конкуренції на ринку.

Крім того, виклики з постійним навчанням, новими технологіями та частими відрядженнями можуть породжувати труднощі в урегулюванні особистого та професійного життя, включаючи підтримку родини та збереження фізичної форми.

Ці виклики, з якими стикаються жінки-підприємниці, і роблять їхній шлях у бізнесі складнішим порівняно з чоловіками. Попри це, багато жінок-підприємниць продовжують успішно розвивати свої підприємства, спираючись на власну визначеність та вміння подолати труднощі.

Як ви обираєте стратегії для особистого і професійного розвитку в умовах швидких змін в бізнесі?

В умовах швидких змін у бізнесі я вибираю стратегії особистого і професійного розвитку, зосереджуючись на важливості постійного вдосконалення та адаптації до нових умов. Оскільки швидкі зміни в бізнесі вимагають гнучкості та швидкого реагування, мої підходи базуються на наступних принципах:

Постійне навчання: Мій життєвий девіз — це завжди вчитися. Здатність швидко засвоювати нові знання та вміння є ключовим елементом для успішного адаптивного розвитку. Я відвідую виставки, семінари, тренінги та кемпи, де отримую нові знання та розширюю свій кругозір.

Планування заздалегідь: Історично я планувала свої дії заздалегідь на довгий період, але в умовах швидких змін цей підхід потребує адаптації. Тепер планую ближчі місяці, також беручи до уваги непередбачені обставини, такі як війна в Україні.

Участь у подіях різного рівня: Я активно беру участь у виставках, семінарах та тренінгах, які відбуваються на різних рівнях. Це надає мені можливість обмінюватися знаннями, встановлювати нові контакти та розглядати можливості для розвитку свого бізнесу.

Ці стратегії дозволяють мені не тільки залишатися в курсі останніх тенденцій у своїй галузі, але і забезпечують енергією та додатковим потенціалом для втілення нових проєктів в умовах швидких змін в бізнесі.

 

Читайте также:   Українці масово скуповують яйця й алкоголь до Великодня

Які проєкти чи ініціативи ви вважаєте своїм внеском у розвиток жіночого підприємництва?

Мій головний проєкт — туристична компанія “Dolce Travel”. Я, як власниця компанії, вважаю, що життя наповнене можливостями, і сама своїм прикладом демонструю це. Вважаю цей напрямок діяльності найбільш вдалим і обраним.

З радістю ділюся своїми знаннями та завжди готова допомогти тим, хто звертається за порадою. Для мене важливо, щоб інші отримали підтримку та відчули, що досягнення своїх мрій — це реально.

Щодо ініціативи у справах жіночого підприємництва, вважаю, що важливо не лише досягати своїх цілей, а й підтримувати інших жінок у їхніх зусиллях. В моєму випадку, це не лише про розвиток бізнесу, але і про те, щоб створювати позитивні приклади та взаємодопомогу в спільноті жінок підприємниць.

Щодо моєї участі в благодійних ініціативах, протягом багатьох років я активно підтримую дитячий фонд Health and Harmony. Ця діяльність для мене є не тільки обов’язком, але і можливістю зробити свій внесок у покращення умов для дітей. Кілька років тому ми встановили та подарували місту сучасний дитячий майданчик, який слугує місцем для радості та гри для малечі з нашого району.

 

Які освітні або наставницькі ініціативи ви підтримуєте чи відвідуєте для розвитку жінок в бізнесі?

Читайте также:   Новости за 4 января от Деньги Плюс

На жаль, чи на щастя, я не обираю ініціативи або заходи за гендерним принципом. За можливості я беру участь в освітніх програмах, спрямованих на особистий ріст і розширення власного бізнесу. До недавніх прикладів входить участь у Brand People Camp на Тенерифе, де я активно працювала в фокус-групі, отримуючи нові знання та укладаючи вигідні угоди та партнерства. Також, я була присутня на виставках WTM і Continental Travel Show у Лондоні, де відкрила для себе нові тенденції у галузі туризму та розширила мережу зв’язків. Ще однією ініціативою було участь у навчальних спеціалізованих семінарах. Все це дає мені новий досвід та нові знайомства.  

Як ви визначаєте успіх у своєму бізнесі, і чи змінилися ваші уявлення про успіх з часом?

Успіх у бізнесі для мене — це досягнення поставлених цілей та прибутковість діяльності компанії. Це радісні клієнти та задоволені своєю роботою співробітники. Зрозуміло, що моє уявлення про успіх у бізнесі з часом зазнало змін. У перші роки існування нашої компанії успіх означав стійке місце на туристичному ринку України, формування команди професіоналів і рекламні компанії для розширення бази туристів.

Проте із плином часу в пріоритетах з’явилося розширення бізнесу за участю корпоративних клієнтів, розширення географії маршрутів та надання нових послуг. Зараз ми можемо пишатись тим, що стали однією з найкращих компаній в Україні за версіями численних туристичних операторів. Наш успіх полягає не лише у фінансових показниках, але й у визнанні нашої якості та послуг у сфері туризму.

 

Яким чином ви використовуєте свій досвід та позитивність, щоб надихати інших жінок у сфері бізнесу?

Оглядаючи на свій минулий досвід перемог і поразок у досягненні значущих цілей в спорті, науці та туризмі, я намагаюсь, при можливості, надихати інших жінок своїм власним прикладом. Я не соромлюсь розповідати про труднощі, з якими я стикалася, про наполегливість і сміливість, які є важливими для вирішення поставлених завдань, і про необхідну впевненість у собі, без якої все вище сказане неможливо.

Підтримуючи інших жінок своїми знаннями й досвідом, я допомагаю розвивати їм впевненість у своїх силах. Я намагаюсь бути прикладом успішної жінки в бізнесі, прагну надихнути інших не вагаючись слідувати до досягнення своїх цілей, не боятися бути сміливою та отримувати радість від кожного зробленого назустріч мрії кроку.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 27

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *