Rocket Lab готова до першого запуску ракети Electron з системами повернення

Американська приватна космічна компанія Rocket Lab готується здійснити десятий запуск ракети Electron. Відповідне для цього стартове вікно заплановано на 29 листопада. Ювілейна місія отримала забавну назву Running Out Of Fingers, що говорить про те, що для підрахунку подальших запусків вже не вистачить пальців рук. Вона знаменна тим, що Rocket Lab вперше спробує реалізувати технологію, що дозволяє повторно використовувати перший ступінь ракети.

Electron спочатку проектувалася як одноразова ракета-носій, здатна доставляти на орбіту невеликі вантажі. Проте в серпні цього року Rocket Lab оголосила, що буде рухатися в напрямку повторного використання своїх ракет. Для цього компанія розробляє технологію, згідно з якою перший ступінь повинен ловити вертоліт.

Читайте также:   Церковь улучшит мобильную связь в Великобритании

Основна мета майбутньої місії — доставка на орбіту декількох малих супутників, включаючи японський апарат ALE, що моделює штучний метеорний потік. Крім того, Rocket Lab буде тестувати систему повернення на борту Electron, включаючи навігаційне обладнання, інструменти телеметрії і апаратне комп’ютерне забезпечення. Все це буде використовуватися для збору даних в реальному часі про процес повторного входу першого ступеня ракети в атмосферу.

Принцип повернення першого ступеня Rocket Lab істотно відрізняється від того, що використовує SpaceX. Після входу в атмосферу він розгорне парашут, щоб сповільнити зниження, і в цей час вертоліт повинен буде перехопити її за допомогою спеціального гака і доставити на стартовий майданчик. Технічно цей спосіб виглядає трохи простіше. Rocket Lab вже завершила так звану генеральну репетицію польоту і повинна бути готова на цьому тижні, якщо умови і всі інші фактори виявляться сприятливими.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.