Скільки витрачають на боротьбу з COVID-19 найбагатші люди світу

Мільярдери зі списку Forbes діляться своїми капіталами заради подолання пандемії з різним ступенем щедрості. Засновник Twitter Джек Дорсі віддав на це чверть усіх своїх грошей. Найбагатша людина світу Джефф Безос пожертвував всього 0,07% свого капіталу

Поки пандемія коронавіруса поширюється по всій земній кулі, мільярдери жертвують гроші на боротьбу із захворюванням. При цьому одні дають більше, ніж інші. Більшість з 2095 мільярдерів світу поки тільки планують зробити пожертвування або не хочуть розкривати, скільки вони витратили. Але принаймні 77 з них точно вирішили поділитися своїми грошима в цей складний кризовий час. З них 54 людини розкрили принаймні частину своїх пожертв. Ще 23 мільярдери, наприклад, співзасновник Alibaba Джозеф Цай (статок, за даними Forbes Real-Time, $11,1 млрд), передали на благодійність невстановлені суми або надали допомогу у вигляді медичних виробів або обладнання, не можна оцінити.

Найщедрішим з цих мільярдерів залишається Джек Дорсі: 7 квітня він оголосив, що переведе свої акції Фінтех-компанії Square на суму в $1 млрд (приблизно чверть його статку, що оцінюється в рейтингу Forbes Real-Time на 16 квітня в $3,9 млрд) в окремий фонд, який допомагатиме як організаціям, що працюють над проблемою COVID-19, так і іншим благодійним ініціативам. На цю мить Дорсі пожертвував чотирьом організаціям в цілому близько $5 млн. Неясно, яка частина від $1 млрд буде витрачено саме на протистояння пандемії, але навіть якщо в результаті реальна допомога складе всього 20% від обіцяної, ця сума все ще перевищуватиме пожертвування інших мільярдерів.

На другому місці опинився індійський IТ-магнат Азім Премджі (статок $6,1 млрд), який планує виділити $132 млн на гуманітарну і медико-санітарну допомогу, щоб припинити поширення коронавіруса. Білл Гейтс (статок $103,3 млрд) посів третє місце, пообіцявши виділити $105 млн, які будуть спрямовані переважно на розробку вакцини та способів лікування й діагностики.

Дональд Трамп, перший мільярдер, який став президентом США, теж увійшов до цього списку. Він пожертвував $100 000 (чверть своєї зарплати) міністерству охорони здоров’я і соціальних служб США. Цей чек дорівнює 0,005% від його капіталу, що оцінюється на 16 квітня в $2,1 млрд.

Мільярдер з Оклахоми Джордж Кайзер (стан $ 5,7 млрд), який взяв на себе зобов’язання пожертвувати $10 млн, розкритикував Трампа – не за скромне пожертвування, але за дії його адміністрації, «Шкода, що приватні благодійники змушені брати на себе роль головної системи соціального захисту і навіть менеджера з логістики та ланцюжка постачання, тому що держава не справляється зі своїми обов’язками», – заявив Кайзер.

Читайте также:   Ахметов втратив 600 позицій в рейтингу Forbes

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *