Коронавірус вдарив по бізнесу Трампа: статок президента США скоротився на $1 млрд за місяць

Дональд Трамп може стверджувати, що коронавірус суттєво не вплинув на його бізнес. Але підрахунки Forbes показують інше: всього за місяць президент США втратив третину свого статку

Місяць тому статки президента США Дональда Трампа були оцінені в $3,1 млрд. Тепер – в $2,1 млрд. І ось чому.

Щоб оцінити, як сильно коронавірус вплинув на статок Трампа, ми подивилися на зміни цін акцій в сегментах, в яких працюють його компанії. Комерційна нерухомість явно переживає кризу: з першого по 18 березня акції кількох девелоперських компаній, включаючи Boston Properties і Vornado Realty Trust, подешевшали в середньому на 37%. Схоже падіння спостерігається в готельному бізнесі, у компаній, які володіють житловими будинками, і операторів гольф-клубів. 

Що входить у бізнес-імперію Трампа

Комерційна нерухомість

Торгова та офісна нерухомість в Нью-Йорку й Сан-Франциско

Оцінка до коронавіруса: $1,9 млрд

Оцінка після коронавіруса: $1,2 млрд

Чиста вартість активів Трампа тепер оцінюється в $2,1 млрд – на $1 млрд менше, ніж місяць тому. Ця оцінка, безумовно, ще зміниться, оскільки рух кожного біржового індексу зараз схожий на електрокардіограму.

Трамп як і раніше очолює свою бізнес-імперію, хоча управляють нею день у день його сини Ерік і Дон-молодший. Основу імперії становить комерційна нерухомість. До коронавіруса ці активи оцінювалися в $1,9 млрд після вирахування боргових зобов’язань. До 18 березня ця сума скоротилася до $1,2 млрд. Частково проблема полягає в тому, що Трампу належить 11 613 кв. м торгової нерухомості біля П’ятої авеню на Манхеттені. Зазвичай це жвава торгова вулиця, але сьогодні Нью-Йорк нагадує місто-привид. Офісні приміщення в наші дні теж не здаються безпечною інвестицією, особливо якщо експеримент по роботі вдома в Америці виявиться успішним.

Житлова нерухомість

Читайте также:   Ілон Маск втратив 12 млрд доларів на день: акції Tesla подешевшали після зльоту

Понад 500 одиниць в п’яти штатах

Оцінка до коронавіруса: $ 235 млн

Оцінка після коронавіруса: $ 148 млн

Крім комерційної нерухомості, Трампу належать понад 500 одиниць житлової нерухомості по всій Америці. Карантин в США почали вводити так раптово, що даних про продаж будинків поки небагато, і тому складно визначити, що і скільки коштує. «Покупці навряд чи зважаться на найбільші фінансові вкладення в своєму житті лише після віртуального туру по квартирі», – каже Джонатан Міллер, експерт з житлової нерухомості з Нью-Йорка. З першого по 18 березня акції п’яти публічних компаній, які володіють житловою нерухомістю, подешевшали в середньому більш ніж на третину.

Готельний бізнес

Готель у Вашингтоні й курорт у Маямі

Оцінка до коронавируса: $ 107 млн

Оцінка після коронавируса: $ 38 млн

Готелі Трампа зіткнулися з набагато більшими труднощами. The Trump Organization намагалася продати готель у Вашингтоні, але ці плани доведеться відкласти. За даними Washington Post, компанії президента скоротили понад 550 співробітників.

Ліцензування та керівнича діяльність

Читайте также:   Дорсі і Цукерберг втратили майже $5 млрд за добу після блокування акаунтів Трампа

Брендування й управління готелями на Гаваях, в Уругваї, Індії та інших країнах

Оцінка до коронавіруса: $80 млн

Оцінка після коронавіруса: $42 млн

«У мене дуже мало боргів, тому все в порядку», – так Трамп відповідав на питання про наслідки коронавіруса для його бізнесу на прес-конференції в березні. Однак це, ймовірно, не стосується готелю у Вашингтоні чи гольф-курорту президента в Маямі. Deutsche Bank надав Трампу $170 млн на перебудову Trump International Hotel і ще $125 млн на облаштування курорту Trump National Doral в Маямі, який у 2018 році приніс $ 9,7 млн ​​(дохід до вирахування відсотків, податків, зносу та амортизації). «Звучить як значні борги», – говорить аналітик готельної індустрії Ден Васіолек.

Гольф-клуби

Десять гольф-клубів в США, три об’єкти в Європі

Оцінка до коронавіруса: $ 271 млн

Оцінка після коронавіруса: $ 217 млн

Наслідки для гольф-курортів Трампа залежать переважно від того, наскільки затягнеться економічна криза, викликана коронавірусом. Гарна новина для інвесторів полягає в тому, що під час гри в гольф легко дотримуватися соціальну дистанцію. Погана новина в тому, що дорогі клуби рідко досягають успіху під час рецесій. «Перше, на чому люди починають економити, – це гольф», – говорить Джефф Девіс, керуючий директор брокерської фірми Fairway Advisors, яка спеціалізується на гольф-індустрії. Вартість активів Трампа в цьому сегменті, яка на початку березня оцінювалася в $ 271 млн, впала приблизно на 20%.

Розкішні маєтки та інші володіння

Читайте также:   Ілон Маск розповів про свою мрію

Мар-а-Лаго, пентхаус в Трамп-тауер, виноробня і інші активи

Оцінка до коронавіруса: $ 348 млн

Оцінка після коронавіруса: $ 295 млн

Мар-а-Лаго, найвідоміший курорт президента, можливо, справляється з кризою краще, ніж інші його клуби, попри повідомлення преси про те, що серед його гостей були люди, у яких підтвердився коронавірус. Все тому, що Мар-а-Лаго цінується швидше як розкішний маєток, ніж як чинний бізнес, що, мабуть, захищає його від наслідків нинішньої кризи.

Грошова подушка

Оцінка до коронавіруса: $ 160 млн

Оцінка після коронавіруса: $ 160 млн

Найуспішніша складова портфеля президента – це кеш. Президент вже давно позбувся своїх акцій, і зараз на його рахунках зберігається $160 млн готівкою. В останні кілька років це здавалося поганою інвестицією – фондовий ринок ріс, і президент втрачав можливість заробити. Але сьогодні стабільний дохід – це хороший дохід.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *