Колишній киянин за день став доларовим мільярдером

Макс Левчин створив PayPal, але розбагатів на іншому проєкті

Уродженець Києва Макс Левчин, сім’я якого 30 років тому виїхала з України до США, поповнив ряди доларових мільярдерів після вдалого виходу на біржу свого нового проєкту. Про це 14 січня повідомляє Forbes.

Внаслідок різкого зростання вартості акцій компанії Affirm, які за підсумками першого дня торгів на біржі NASDAQ (компанія вийшла на IPO 12 січня), подорожчали майже вдвічі, капітал Левчина, якому належить 11% акцій Affirm, зріс до 2.7 мільярда доларів. А ринкова вартість самої компанії виросла до 23.6 млрд доларів.

Affirm дозволяє здійснювати онлайн-покупки з відстрочкою платежу через систему короткострокових споживчих кредитів. Кредо Левчина – це повинен бути “чистий” кредитний бізнес, без сюрпризів для клієнта. Компанія Affirm пишається тим, що демонструє споживачам, скільки відсотків вони будуть платити авансом і без штрафів за прострочення платежу.

Довідка

Макс Левчин народився в Києві в 1975 році в єврейській родині, в якій наукою займалися кілька поколінь. У 1991-му, коли Максу було 16 років, сім’я емігрувала в США та осіла в Чикаго. Здобувши освіту, він в 1997 році переїхав до Кремнієвої долини і зайнявся підприємництвом.

Перші великі гроші хлопцеві вдалося заробити у 2002 році, коли eBay придбала платіжну систему PayPal за $1.5 млрд. Левчину, як одному зі співзасновників, належало тоді 2.3%, і він отримав в результаті операції близько $34 млн.

До того як стати співзасновником PayPal, Левчин запустив три стартапи, які не принесли прибутку. На етапі створення PayPal перетнувся з ще нікому не відомим тоді Ілоном Маском. Левчин з одним із засновників компанії Confinity, яка злилася з фінансовою компанією X.com, що належала Маску. Об’єднана компанія і отримала назву PayPal.

Читайте также:   Безос дорікнув президенту США за нерозуміння законів економіки

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *