Карантин на мегаяхті: як мільярдери самоізолюється на своїх човнах

Мільярдери використовують свої супер’яхти для того, щоб дочекатися закінчення пандемії в самоізоляції далеко від вогнищ коронавірусу. На більшості яхт є свої медичні блоки з усім необхідним обладнанням для реанімації та інтенсивної терапії

Тільки уявіть собі, як сонце сідає біля берегів Панами, коли 87-метрова яхта Lonian стає на якір поряд зі своїм ефектним судном підтримки Hodor. На своїх кормових палубах 66-метрова яхта Hodor перевозить гідроцикли, квадроцикли та флот з п’яти тендерів, в число яких входить 17-метровий допоміжний човен. Екіпаж яхти підтримки становить 20 осіб, а на борту судна є власний лазарет з медпрацівником.

Супер’яхта Lonian від Feadship

Свої лазарети або медичні блоки є на більшості яхт довжиною понад 92 м. Через пандемію коронавіруса попит на медпрацівників для екіпажів мегаяхт стрімко виріс, і агентства з підбору суднового медичного персоналу ледь справляються з обробкою заявок. Оскільки мільярдери, які вирушили закордон, виявляються практично ізольованими на борту своїх яхт, потреба в медичному обслуговуванні стає для них гострою потребою.

Експерти галузі стверджують, що зараз безліч мегаяхт взяли курс на безпечні місця або вже знаходяться там – поблизу приватних островів і далеко від вогнищ пандемії коронавіруса. Багато членів екіпажів втратили роботу й знаходяться далеко від дому та сім’ї. Деякі власники яхт використовують свої судна для самоізоляції, що цілком логічно. Однак хтось із них бере на борт лише половину екіпажу або навіть менше. 

Через обмеження міжнародного морського судноплавства багато яхт виявилися в скрутному становищі. Багато держав заборонили заходити у свої територіальні води. Під заборону потрапив і Лазурний Берег Франції. Влада Антигуа і Барбуди заборонили заходити в порти судам, які проходитимуть з Північної Америки та Європи. Багамські острови та Віргінські острови США значно обмежили морське судноплавство і зробили виняток лише для судів, відповідальних за постачання життєзабезпечуючих вантажів. Острів Сен-Мартен закрив свої води для всіх іноземних суден, в тому числі й для яхт. Членам екіпажів суден ні в якому разі не дозволяють сходити на берег.

Медсестра на супер’яхті: бажане місце чи звичайна робота?

Медик на яхті – на перший погляд звучить досить престижно. Однак опис посадових обов’язків медпрацівника на яхті, розміщенеий на сайті агентства з підбору суднового медичного персоналу Wilson Halligan, не здається таким привабливим, оскільки з нього стає ясно, що найчастіше медперсонал бере на себе обов’язки стюардів. «В обов’язки медпрацівника/стюарда на яхті входить забезпечення роботи бортового медблока або сестринського пункту, а також проведення інвентаризації, замовлення витратних матеріалів та складання опису. Залежно від стану здоров’я власника яхти від суднових медпрацівників/стюардів може знадобитися надання певної медичної допомоги. Весь інший час вони повинні бути напоготові в разі потреби негайно надати медичну допомогу. На деяких великих судах до складу екіпажу входять два медпрацівники. Іноді на борту яхти також може працювати лікар», – описує Wilson Halligan.

Медпрацівники часто беруть на себе виконання додаткових обов’язків і допомагають у прибиранні кают і обслуговуванні пасажирів. Зазвичай вони працюють за контрактом протягом п’яти місяців і йдуть у відпустку на один місяць. Судова медсестра, яка попросила не розкривати її імені, розповіла, що одного разу власник яхти, на якій вона працювала, отримав серйозну травму. Яхта перебувала у відкритому морі, тому його не могли евакуювати на гелікоптері. На борту мегаяхти був рентгенівський апарат і гіпербарична камера. У кінцевому результаті медсестрі довелося дати власнику яхти знеболювальний засіб і поставити йому крапельницю, поки судно не наблизилася до берега. Власника яхти евакуювали на вертольоті й доставили на сушу, де його вже госпіталізували та прооперували.

Наявність медичного сертифіката ENG1 обов’язкова для всіх суднових медсестер. Більшість з них також має як мінімум дворічний досвід роботи в якості дипломованої медсестри.

Навіщо на мегаяхті лікарняні блоки?

Сайт Superyacht Fan зазначає, що у світі існує «безліч судів, на борту яких є медпункти, лікарняні палати й відповідне медичне обладнання». До їх числа входить 139-метрова яхта Al Salamah, побудована для нині покійного наслідного принца Саудівської Аравії Султана ібн Абдул-Азіза Аль Сауда. На її борту є дві лікарняні палати – одна для власника та одна для гостей.

139-метрова яхта Al Salamah

Сім’я мільярдерів Уолтон, які контролюють мережу супермаркетів Walmart, також подбала про те, щоб на борту їх яхти Jubilee була лікарняна палата. Лазарет є і на борту яхти Al Riyadh, побудованої на замовлення члена королівської сім’ї Саудівської Аравії. На яхті Turama також є дві палати для хворих.

Мегаяхта Al Riyadh від Feadship

На борту кількох найбільш відомих яхт також є медперсонал і медпункти з усім необхідним обладнанням. У їх число входить яхта Eclipse, побудована на замовлення мільярдера Романа Абрамовича F 10, а також яхта Rising Sun, що належить американському мільярдерові Девіду Геффену.

 

Читайте также:   Snapchat видалив акаунт Трампа з Discover через його твіти

Медичне обладнання найчастіше перевозиться на суднах підтримки. Там же розташовані лікарняні палати, що відповідають стандартам Міжнародної конвенції з охорони людського життя на морі (SOLAS), і каюти для гостей яхт. У число відомих яхт з суднами підтримки входять Game Changer, McCarthur Explorer і Alexander. Серед яхт підтримки можна виділити судно Intrepid, побудоване на замовлення мільярдера Еріка Шмідта для супроводу його яхти Infinity.

Супер’яхта Infinity

На приголомшливій яхті Flying Fox  є медпункт з декомпресійною камерою, а також усе необхідне обладнання для реанімації та інтенсивної терапії. Зараз яхта пришвартована неподалік від приватного острова в Індійському океані.

Деякі власники яхт використовують спа-салони та процедурні кабінети в якості медпунктів. У багатьох з них є кисневі камери, дефібрилятори, спеціалізовані ліки та розчини для внутрішньовенної інфузійної терапії, а деякі навіть обладнані реабілітаційними тренажерами для відновлення після травм.

«За правилами судноплавства члени екіпажів яхт зобов’язані мати базову підготовку з надання першої медичної допомоги», – підкреслює Кріс Кесвелл з Boat International. За його словами, зазвичай більшість членів екіпажу також заздалегідь проходять курси підготовки фельдшерів. «Більшість власників яхт також користуються телемедичними послугами. Завдяки новим технологіям спостерігати за станом хворого може навіть лікар швидкої допомоги. Багато медпунктів на яхтах оснащені кардіомоніторами, тому лікарі можуть стежити за зміною показників життєво важливих функцій пацієнта, перебуваючи за тисячі кілометрів від самої яхти. Оскільки лікарі-консультанти часто працюють при відділенні швидкої допомоги в лікарні, при необхідності вони можуть покликати інших фахівців», – розповідає Кесвелл.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *