Як інвестор-мільярдер хоче за $9 млрд пересадити американців на потяги

Поки весь світ думає про те, як убезпечити мандрівників в розпал пандемії COVID-19, мільярдер Уес Іденс ставить $ 9 млрд на те, що майбутнє американського транспорту – за залізницями

«У мене немає моделі залізниці в підвалі. Я ніколи сильно не цікавився поїздами, але мені подобалося на них їздити. Це мій улюблений спосіб пересування», – розповідає мільярдер Уес Іденс, намагаючись перекричати галасливих гостей мексиканського ресторану в одному з численних казино Лас-Вегаса.

Навіть пару місяців тому плани 58-річного засновника інвесткомпанії Fortress Investment Group і співвласника одного з кращих клубів НБА «Мілуокі Бакс» виглядали зухвало. Але робити ставку на розвиток залізничного сполучення «в постковідному світі» – це справжнє божевілля, адже в майбутньому люди навряд чи будуть так часто подорожувати, особливо в поїздах, де досить важко дотримуватися соціальну дистанцію. При цьому не варто забувати, що на кону $9 млрд.

Так що ж задумав Іденс? За допомогою облігацій, які не обкладаються податком, він планує запустити високошвидкісне залізничне сполучення між Орландо і Майамі, а також між Лас-Вегасом і Південною Каліфорнією. Бізнесмен вирішив втілити цей проєкт в життя, надихнувшись високошвидкісними поїздами європейської компанії Eurostar, що курсують між Лондоном і Парижем. Іденс настільки впевнений в тому, що його план спрацює, що він навіть інвестував в проект понад $100 млн власних коштів. Якщо все дійсно піде за планом, то до 2026 року його поїзда будуть перевозити по 20 млн осіб щорічно. При цьому виручка від нової залізничної мережі складе $1,6 млрд, а операційний прибуток – майже $1 млрд.

Читайте также:   Від «вільної каси» до мільйонних рахунків в банку – успіх бізнесу Адама Фрісбі

«Величезні статки, як правило, можна сколотити на вирішенні найбільш очевидних проблем. Спробуйте доїхати на машині від Майамі до Орландо разом з сім’єю. Спробуйте з’їздити з Лос-Анджелеса у Лас-Вегас. Це не найприємніший досвід», – розповідає мільярдер.

Американська мережа залізниць – свого роду «чорна діра» для інвестицій. Національна залізнична пасажирська корпорація США, відома під назвою Amtrak, була заснована в 1971 році. З того часу вона так і не почала приносити прибуток, хоча за майже півстоліття існування в неї було вкладено понад $52 млрд бюджетних коштів. Кращим у фінансової точки зору роком в історії Amtrak став 2019-й, коли операційний збиток компанії склав «всього» $30 млн. Конгрес як і раніше продовжує виділяти фінансування компанії, потяги якої курсують по всій країні, не дивлячись на досить низький попит на пасажирські залізничні перевезення в США в цілому. Проте, у всьому цьому є і світлі сторони: за минулий рік операційний прибуток високошвидкісної залізничної мережі Acela Express, яка з’єднує Бостон, Нью-Йорк і Вашингтон, склав $334 млн. Іншими словами, в певних регіонах пасажирські залізничні перевезення можуть прекрасно працювати.

Читайте также:   Десятки тисяч людей закликають не повертати мільярдера Джеффа Безоса з космосу

«Низький попит на пасажирські перевезення в США – це нісенітниця. У цій області нам відкриті неймовірні можливості», – підкреслює Іденс. Мільярдер бере приклад зі знаменитого промисловця XIX століття Генрі Флаглера, який разом з Джоном Рокфеллером стояв біля витоків нафтової корпорації Standard Oil – той завдяки своїм залізничним проєктам зробив штат Флорида набагато більш життєздатним з економічної точки зору.

У 2007 році Fortress Investment Group придбала залізничну мережу Генрі Флаглера, розташовану в Південній Флориді, за $3,5 млрд. З часом амбіції Іденса почали рости, тому він вирішив переконати губернаторів відразу декількох штатів на різних кінцях країни в тому, що його новий проєкт має величезний потенціал. Його зусилля виправдалися.

Читайте также:   Стало известно, в каком городе живет больше всего миллиардеров

За останні два роки Іденс зумів залучити фінансування для своїх масштабних проєктів завдяки облігаціям. Частина коштів піде на розширення його залізничної мережі Brightline на північ – від Майамі до Орландо. Загальна вартість будівельних робіт по першому проєкту оцінюється в $4,2 млрд. Щоб створити залізничну мережу, яка з’єднає Неваду з Каліфорнією, буде потрібно ще $5 млрд. Іденс вже займається залученням інвестицій для другого проєкту.

У квітні 2020 року він отримав фінансування від штату Каліфорнія у вигляді облігацій на суму в $600 млн. Якщо все піде за планом, то вже в 2023 році пасажири з Лас-Вегаса зможуть всього за 85 хвилин доїхати до передмістя Лос-Анджелеса на високошвидкісному поїзді, який розганяється до 320 км/год. Іденс також зміг отримати фінансування від федерального уряду США на $1 млрд і чекає фінансування у вигляді бондів від штату Невада.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *