Ілон Маск вперше увійшов до п’ятірки найбагатших людей світу

Ілон Маск вперше потрапив до п’ятірки найбагатших людей світу зі статком вище $74 млрд. У цьому мільярдерові допомогли акції Telsa, які переоціненими називав як він сам, так і аналітики

Засновник Tesla і SpaceX Ілон Маск увійшов до п’ятірки найбагатших людей світу, випливає з даних оновлюваного в реальному часі рейтингу Forbes Real-Time. За підсумків торгів акціями Tesla у понеділок статки Маска оцінювалися в $74,2 млрд – він обходив шосту позицію – найбагатшу людину Азії Мукеша Амбані на $1,3 млрд.

Ще на початку року Маск займав лише 37 місце в рейтингу найбагатших людей світу, зазначає американський Forbes. Його статки зросли разом з ціною акцій Tesla. У понеділок вони подорожчали на 9,5% – до $1643 за акцію. За три тижні, з 29 червня, їх вартість зросла на 60%. З початку року акції Tesla виросли в ціні майже на 300%. Зараз Tesla – це не тільки найдорожчий автовиробник у світі з ринковою капіталізацією $304,5 млрд, але також компанія, яка коштує більше Ford, Ferrari, General Motors і BMW разом узятих.

Читайте также:   Ілон Маск розповів, яким бачить світ майбутнього

При цьому зростання вартості Tesla збило з пантелику деяких інвесторів, які відзначають, що компанія значно менше своїх конкурентів і тільки нещодавно почала приносити квартальний прибуток, підкреслює американський Forbes. У першому кварталі цього року Tesla справила 103 000 машин, тоді як Toyota, яка донедавна була найдорожчим автовиробником світу, випустила 2,4 млн. Продажі американських компаній Ford і General Motors за минулий рік виявилися в 10 разів вище, ніж продажі Tesla.

У червні аналітики Morgan Stanley попередили, що акції Tesla, які тоді торгувалися приблизно по $1000 за штуку, були «вкрай переоцінені». Про те, що ринок переоцінює папери Tesla, писав і сам Маск. «Вартість акцій Tesla занадто висока, імхо», – зазначав мільярдер в Twitter, коли акції коштували $755. Інвестори на повідомлення Маска тоді відреагували розпродажем – за день папери подешевшали більш ніж на 10%.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *