Не текілою єдиною: мексиканські підприємці виробляють з кактусів екошкіру

Її можна використовувати в меблевій, модній і автомобільній промисловості

Підприємці з Мексики Адріан Лопес Веларде і Марті Казарезов придумали веганські шкіру Desserto, яку виготовляють з кактуса нопаль (або опунції). Це частково біорозкладаний матеріал, який має технічні характеристики, що дозволяють використовувати його в якості альтернативи тваринній і синтетичній шкірі, які не є екологічними.

Винахідники розповіли, що на створення Desserto їх надихнув досвід голландців і англійців, які створили штучну шкіру з листя пальми і міцелію грибів відповідно. У преріях Мексики ростуть цілі плантації кактуса опунції. Коли ж Адріан і Марті дізналися, що його використовують у багатьох косметологічних засобах, корисних для шкіри людини, вирішили спробувати зробити з нього екоматеріал. Підприємці зізнаються, що з самого початку не вірили в успіх своєї вигадки і довго виношували ідею (близько 8 років). У Мексиці їх вважали божевільними, і вони довгий час не могли знайти спонсорів. Ще пару років пішло безпосередньо на створення шкіри з опунції.

Читайте также:   Олександр Лещенко і театр танцю Foresight влаштували справжній венеціанський карнавал у Ferrari Park (ФОТО)

Desserto виявився дуже еластичним, міцним, повітропроникним і довговічним матеріалом (термін служби не менше 10 років). Перші відрізи шкіри і кілька виготовлених з неї предметів одягу та аксесуарів Адріан і Марті презентували на міжнародній виставці Lineapelle, яка проходила в Мілані. За словами винахідників, цю шкіру можна використовувати в автомобільній, швейній та меблевій промисловості.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.