Смартфонозалежність: американка майже рік живе без гаджета

У грудні 2018 року компанія Vitamin Water оголосила про проведення конкурсу Scroll Free for a Year, переможець якого отримає 100 тисяч доларів. З більш ніж 100 тисяч заявок компанія вибрала 29-річну письменницю Елан Мугдан з Квінса, штат Нью-Йорк.

Щоб отримати заявлену суму, дівчині необхідно на цілий рік відмовитися від свого смартфона (в даному випадку iPhone 5s) і замість нього використовувати кнопковий телефон Kyocera. Тільки для дзвінків і SMS-повідомлень. Після 12 місяців Елан належить пройти тест на детекторі брехні, щоб підтвердити, що вона дійсно не користувалася смартфоном. При цьому їй дозволяється використовувати комп’ютер і розумні колонки.

На поточний момент Елана Мугдан без смартфона вже вісім місяців. Як повідомляють ЗМІ, відмова від мобільного пристрою змусив її зрозуміти деякі зі своїх шкідливих звичок. Але дівчині було нелегко, пару раз вона виявлялася в ситуаціях, коли наявність смартфона зробило б її життя набагато простіше. Одного разу вона ледь не застрягла в аеропорту SeaTac, тому що неправильно записала номер телефону, а правильний номер знайти не змогла. Крім того, відсутність смартфона автоматично позбавив її можливості користуватися послугами Uber і іншими службами таксі.

Читайте также:   Рейтинг безпечних країн: Україна - 116-та

Іншим разом, коли Елана їхала пізно вночі по незнайомій місцевості, лампочка в її машині початку сигналізувати про проблеми з двигуном. Без GPS вона не знала, де знаходиться, і як далеко до найближчої зупинки. Звичайно без спілкування в соціальних мережах дівчина відчуває себе відірваною від решти, проте стверджує, що більше ніколи не повернеться до смартфона після закінчення конкурсу.

«Тепер я працюю над тим, щоб повільно, але впевнено змінювати своє життя день у день. Перебуваючи з людьми, які не випускають з рук свої телефони та постійно роблять Селфі, я помічаю, наскільки все залежні. Відчуваю себе сторонньою людиною, яка дивиться на все це, як на щось дивне … Я вирішила, що ніколи більше не повернуся до смартфонів після закінчення конкурсу. Якщо у мене буде доступ до смартфона, боюся, що почну зловживати цим: гаяти час, не спати ночами, знову бути залежною від соціальних мереж. Я дійсно не хочу повертатися до всього цього », – відзначила героїня конкурсу.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *