Luminor: здешевлення євро до долара піде на користь економіці Європи

Luminor: здешевлення євро до долара піде на користь економіці Європи

За словами головного економіста естонського Luminor Ленно Уускюла, ситуація досягла тієї точки, коли євро та долар коштують однаково, тобто один долар за один євро. Простіше кажучи, це означає, що купівля деяких товарів зі США стала значно дорожчою для жителів Європи. Про це банк повідомив у четвер BNS, коментуючи паритет валют, коли курси долара США і євро зрівнялися 1:1.

“Раніше дорогий євро означав, що купувати та замовляти товари зі США іноді було набагато дешевше. Наприклад, тому він використовувався в основному для замовлення техніки. Однак за нинішньої майже неіснуючої різниці в цінах це вже недоцільно”, – сказав Уускюла.

Читайте также:   В Україні нарахували майже 8 тисяч мільйонерів і 3 мільярдерів

Проте головний економіст Luminor заявив, що досягнення обмінним курсом євро паритету чи рівності не є несподіваним. Пік курсу євро припав на 2008 рік, коли його вартість складала 1,6 долара за євро. З того часу вартість євро падала, залишаючись близькою до одиниці у 2015–2017 роках. Відразу після введення євро обмінний курс також був нижчим за одиницю протягом кількох років.

Наприклад, головний економіст сказав, що якщо на піку курсу євро ви могли купити товар вартістю 600 доларів приблизно за 375 євро, то сьогодні практично немає різниці, в якій валюті вказана ціна – у доларах чи євро, тому що товар коштує однаково в обох валютах.

Читайте также:   Оригінал або підробка: як перевірити купюру на справжність

“Проте для єврозони загалом нинішня ситуація означає збільшення кількості робочих місць, оскільки товари та послуги єврозони більш конкурентоспроможні на світовому ринку. Це, у свою чергу, забезпечує збереження існуючих та створення нових робочих місць. Тому нинішня ситуація – погана новина для нас у плані зростання цін, але хороша новина для європейської економіки загалом”, – пояснив Уускюла.

Основною причиною слабкості євро є різниця у відсоткових ставках між США та єврозоною. За словами Уускюла, процентні ставки в США вже майже на два відсотки вищі, ніж у єврозоні, і очікується, що вони залишаться вищими протягом тривалого періоду.

“Все більше і більше грошей переходить з євро в долари по всьому світу, оскільки очікування економічного зростання в єврозоні також гірше, ніж у США. Це, у свою чергу, збільшує попит на долари і штовхає вгору вартість долара”, – сказав головний економіст Luminor. . Він очікує, що курс євро продовжить знижуватись у найближчій перспективі.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 2983

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *