Закон у дії: суд виніс перше рішення про штраф за буллінг

Минулого тижня український суд виніс рішення про штраф за буллінг. Це перший відомий випадок покарання за новим законом. Копія рішення, винесеного суддею Бориспільського міського районного суду Київської області Кабанячим Ю. В. в рамках розгляду, є в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Інцидент стався в кінці минулого місяця в Бориспільської школі №7. Як випливає з тексту обґрунтовуючої частини постанови, одна неповнолітня дівчина, чиє ім’я не розкривається, зробила «дії психологічного та сексуального насильства з застосуванням засобів електронних комунікацій» (такі дії як раз підпадають під визначення нового поняття буллінг) щодо другої неповнолітньої дівчини. Очевидно, що мова йде про учениць Бориспільської школи №7. У постанові є одне припущення, яке ясно передає суть конфлікту. Як повідомляється, перша завантажила в соціальну мережу Instagram якісь непристойні фото, здатні зашкодити психічному здоров’ю другої. Чи були це фото з участю потерпілої, або просто знімки з інтернету, не уточнюється. У постанові є досить цікава помилка – замість буллінг вказується боулінг.

Читайте также:   Діма Коляденко поділився, як провів час на фестивалях (ФОТО)

В ході слухань у справі мати дівчинки, яка виступає відповідачем, оскільки обвинувачена є неповнолітньою, визнала провину і попросила суд про поблажливість у винесенні рішення. У результаті суддя присудив штраф у розмірі 850 грн. Це мінімальна межа. Також батьки винної дівчини повинні сплатити судовий збір в розмірі 384 грн.

Але тут важливим є не стільки розмір штрафу, скільки сам прецедент. Ймовірно, в майбутньому нас чекає немало подібних справ і штрафів за буллінг. Так чи інакше, цей випадок показує, що закон працює і тепер краще зайвий раз подумати, перш ніж публікувати в соцмережах матеріал, що ображає і принижуює.

Читайте також: МІНОХОРОНЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ МАЄ НАМІР ЗАБОРОНИТИ ТЕСТУВАННЯ КОСМЕТИКИ НА ТВАРИНАХ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *