Виявлено величезний витік персональних даних популярних користувачів Instagram

В інтернеті була виявлена велика база даних, що містить контактну інформацію мільйонів лідерів думок, знаменитостей і облікових записів брендів соцмережі Instagram. База даних виявлена на Amazon Web Services, вона була відкритою і доступною без пароля для всіх бажаючих. На момент підготовки матеріалу база включала 49 млн записів, але при цьому вона щогодини збільшується.

Судячи з короткого огляду даних, кожен запис містив загальнодоступні відомості, витягнуті з облікових записів Instagram, включаючи їх біографію, фотографію профілю, кількість передплатників, інформацію про підтвердження облікового запису, місце розташування (місто і країна). Крім того, база даних також включає і особисту контактну інформацію, таку як адреса електронної пошти та номер телефону власника облікового запису Instagram.

Читайте также:   Японські вчені навчилися стирати спогади

Розслідування дозволило виявити, що ця база даних належить маркетинговій компанії Chtrbox з Індії, яка займається організацією спонсорських контрактів для таких користувачів. База використовувалася для калькуляції вартості платних публікацій, виходячи з кількості передплатників, лайків публікацій, залученості аудиторії.

Журналісти TechCrunch зв’язалися з деякими користувачами з бази даних. Вони підтвердили, що інформація про їх адреси електронної пошти і номер телефону відповідає дійсності. Разом з тим, раніше вони не мали справи з компанією Chtrbox. Незабаром після цієї перевірки база даних зникла з відкритого доступу.

Компанія Facebook, що володіє соціальною мережею Instagram, заявила, що вона вивчає цю ситуацію. Вона зв’язалася з Chtrbox, щоб з’ясувати, звідки та отримала базу з персональними даними користувачів. Нагадаємо, близько 2 років тому в API Instagram була виявлена помилка, яка дозволяє хакерам збирати відомості про адреси електронної пошти і номери телефону користувачів соцмережі. Але тоді мова йшла про 6 млн облікових записів Instagram. До того ж, ця помилка згодом була усунена.

Читайте также:   Українські виші не віддають дипломи своїм випускникам

Читайте також: FACEBOOK ЗНОВУ ДАЛИ МАХУ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.