Відставка за корупцію: великий скандал в Австрії

великий скандал в Австрії

Себастьян Курц, глава уряду Австрії з 2017 року, оголосив про свою відставку з поста федерального канцлера.

Виявилося, що прем’єр Себастьян Курц в 2016, 2018 роках за бюджетні гроші замовляв в ЗМІ публікації позитивних для себе соцопитувань. Коли інформація про це спливла звільнення Курц не уникнув.

Австрійська прокуратура заявила, що в ході розслідування проти Курца і дев’яти інших обвинувачених пройшли “обшуки в будинках в декількох місцях, включаючи окремі офіси двох федеральних міністерств”, за підтримки економічних та інформаційних експертів з судових органів.

Підозра полягає в тому, що між 2016 і 2018 роками Міністерство фінансів використовувало бюджетні кошти “для фінансування виключно політично мотивованих, іноді маніпулятивних опитувань компанії, що займається дослідженням думок, в інтересах політичної партії і її вищих функціонерів”.

Читайте также:   Брітні Спірс в суді зажадала звільнити її з-під опіки батька

Ці результати опитування були опубліковані в редакційному розділі щоденної газети і не маркірувалися рекламними оголошеннями.

Також є підозра, що відповідні посадові особи здійснювали платежі медіакомпанії в рамках медіа та рекламного співробітництва і ці платежі, по суті, впливали на редакційну діяльність.

Корупційне розслідування, спрямоване проти офісу канцлера Австрії Себастьяна Курца, викликало кризу в його правлячої коаліції з Зеленими. Керівництво Зелених оголосило, що не хоче продовжувати союз з канцлером Курцем і натомість вимагають від його Австрійської народної партії запропонувати іншу “бездоганну кандидатуру” на посаду прем’єр-міністра.

У підсумку, Курц змушений був піти у відставку. При цьому він відкинув всі звинувачення в свою сторону, але заявив, що вирішив все одно піти з посади. У разі, якби канцлер не погодився піди з посади добровільно, Зелені планували подати вотум недовіри на спеціальній сесії парламенту у вівторок.

Читайте также:   Результат экспертизы в ресторане "Панська чарка" показал наличие у сотрудников золотистого стафилококка

Зрештою сторони досягли компромісу. Курц йде з посади, коаліція зберігається і представляє на посаду нового канцлера кандидатуру безпартійного політика Олександра Шалленберг, який зараз очолював МЗС Австрії. Сам Курц залишається главою партії. Аналітики припускають, що Курц залишиться тіньовим лідером Кабміну.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
1 Комментарий

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *