Шахіст Карлсен звинуватив американця Німанна в шахрайстві

Чемпіон світу з шахів Магнус Карлсен звинуватив американця Ганса Німанна у шахрайстві. Про це норвежець заявив у понеділок у своєму акаунті у Twitter.

Карлсен не став догравати етап Grand Chess Tour в американському Сент-Луїсі після поразки від Німана у третьому турі. 19-річний американець перервав безпрограшну серію чемпіона світу із 53 партій. Рішення знятися з турніру норвежець супроводив публікацією уривка з інтерв’ю футбольного тренера Жозе Моурінью, в якому той відмовлявся озвучувати свої думки, оскільки це загрожує йому великими неприємностями. Експерти припустили, що таким чином Карлсен натякає на нечесну гру Німанна, який у дитинстві використовував підказки комп’ютера під час гри на найпопулярнішому у світі шаховому порталі. 19 вересня на онлайн-турнірі Julius Baer Generation Cup Карлсен знову зустрівся з Німанном і здався після другого ходу.

Читайте также:   Порывшись в кошельке американец обнаружил миллион долларов

«Я вірю, що шахрайство у шахах – дуже серйозна справа і велика загроза грі, – сказав Карлсен. — Також вірю, що організатори та всі, хто піклуються про недоторканність нашої улюбленої гри, мають серйозно замислитися над посиленням заходів безпеки та методів виявлення шахрайства за шахівницею. Коли Німанна в останній момент запросили на етап Grand Chess Tour, я думав знятися з турніру, але вирішив грати».

«Вважаю, що Німан обманював частіше, і частіше останнім часом, ніж казав. Його прогрес незвичайний, і під час нашої партії у мене склалося враження, що він не був напружений або навіть повністю зосереджений на грі в критичних ситуаціях, коли давав мені відсіч чорними фігурами так, як деякі шахісти можуть. Ця гра змінила мій погляд», – зазначив Карлсен.

Читайте также:   Коломойський добився свого: суд визнав націоналізацію "ПриватБанку" незаконною

Норвезький шахіст заявив, що більше не гратиме з Німанном. «Ми маємо щось зробити проти шахрайства, а я особисто не хочу грати з суперниками, які неодноразово обманювали у минулому, бо не знаю, на що вони здатні у майбутньому. Зараз я обмежений у висловлюваннях, оскільки Німан не давав мені дозволу говорити відкрито, можу говорити тільки про свої дії, а я більше не бажаю грати з Німан. Сподіваюся, щоправда у цій справі стане відома, яка б вона не була», — сказав Карлсен.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 925

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *