Секс-скандал довжиною в 30 років: чому світ налаштований на Вуді Аллена

Секс-скандал довжиною в 30 років: чому світ налаштований на Вуді Аллена

Біографія Аллена настільки заплутана, що спочатку дуже складно зрозуміти, хто кому ким доводиться в його родині і чому його останній шлюб (нібито з дочкою) не те, чим здається насправді.

Отже, офіційно одружений Аллен був тричі, а також відомий численними романами, під час яких знімав своїх коханок у фільмах. У 1980 році почалися відносини Вуді з актрисою Мією Ферроу, яка до знайомства з ним розійшлася з музикантом Андре Превеном. У шлюбі у Мії і Андре було семеро дітей: троє спільних синів Метью, Саша і Флетчер і три прийомних дочки в’єтнамки Ларк Сон і Саммер Сонг, а також і кореянка Сун-І.

На Мії Аллен так і не одружився і її дітей від першого шлюбу не всиновив. На початку роману пара жила окремо в своїх квартирах на Манхеттені – у Мії була квартира в районі Central Park West, а у Аллен – на П’ятій авеню. До дітей Ферроу Аллен особливої ​​батьківської любові не мав і часу багато з ними не проводив, але ось в 1985 році Мія удочеряє ще одну дівчинку з Техасу – Ділан. Вуді прив’язався до дитини і до ще одного прийомного сина Мії – хлопчика з Південної Кореї Мозеса. Також в цих відносинах у них народився спільний син – Ронан Ферроу. У 1991 році Вуді усиновив тільки двох прийомних дітей Мії – Ділан і Мозеса.

Відносини з Сун-І

Відносини Вуді з Мією закінчилися зі скандалом через 12 років. Жінка звинуватила його в розбещенні її дочки Сун-І, адже в 1992 році знайшла в квартирі Аллена її оголені фото. Як виявилося, відносини Вуді і Сун-І почалися ще взимку 1991 року, і сам режисер зізнався Ферроу, що у нього і її прийомної дочки неодноразово була сексуальна близькість. Дівчині на той час був уже 21 рік, Вуді – 56. Але, за свідченнями швейцара та домогосподарки Аллена, з’ясувалося, що нібито він і Сун-І почали зустрічатися, коли дівчина вчилася в старшій школі.

Після таких заяв Мія розірвала будь-які відносини з Вуді і хотіла анулювати усиновлення їм дітей, але у неї це не вийшло, хоча бачиться з ними він більше не міг, як і з біологічним сином Ронон. Самі ж коханці стверджували, що почали роман після завершення відносин Вуді і Мії і що їх зв’язок не є незаконним, адже Вуді ніколи не був батьком дівчини, а вона вже була повнолітньою.

Про роман режисера і Сун-І стало відомо всім, і Аллен змушений був дати в серпні 1992 року прес-конференцію, на якій розповів свою історію і зізнався, що любить дівчину.

Історія з Ділан

Дівчинка завжди була улюбленицею Аллена, і він проводив з нею багато часу, поки був у відносинах з її матір’ю. Після розставання він рідко її бачив, але продовжував бути її батьком за документами.

4 серпня 1992 року режисер відвідав своїх дітей в заміському будинку Ферроу в Коннектикуті. Вони з Мією повинні були підписати документи, згідно з якими Вуді виплачував би їй 6 тисяч доларів щомісячних аліментів на трьох його дітей.

В той день Мії потрібно було піти з дому, і Аллан залишився з Ділан і іншими дітьми, також в будинку було багато інших людей: няня, репетитор з французької, друзі дітей. На наступний день няня розповіла Мії, що бачила, як Аллен стояв перед Ділан на колінах, а сама дівчинка зізналася мамі, що батько завів її на горище і нібито доторкнувся до її інтимних місць. Стурбована мати відвела дитину на обстеження, але ніяких підтверджень сексуально насильства виявлено не було.

Почався затяжний судовий процес, під час якого з’ясувалося, що 7-річна Ділан бачила як Аллен і Сун-І займалися сексом, але вони заперечували будь-які подібні звинувачення, заявивши, що дитина була під впливом озлобленої матері, яка вселила їй це.

Звинувачення, кар’єра і нові подробиці

Слухання в суді почалися 19 березня 1993 року. Виступаючи в перший день, Аллен сказав, що звинувачення в сексуальному насильстві над Ділан було помстою Ферроу за його романтичні відносини з Сун-І. Під час суду домробітниці і няні відзначили, що Аллен був хорошим батьком і звинувачення Ферроу проти нього “не відповідають дійсності”. Одна з працівниць зізналася на суді, що Мія давила на неї, щоб вона підтримала її звинувачення, а психотерапевт Ненсі Шульц, яка працювала з Ділан, сказала, що дівчинка “жила в своєму власному світі фантазій”.

Далі випливали досить цікаві нюанси судової справи, адже один з адвокатів Аллена стверджував, що адвокати Ферроу пропонували зняти звинувачення, якщо Аллен погодиться заплатити близько 7 мільйонів доларів Мії. Також запис, на якій Ділан нібито розповідає про вчинок батька, була названа “некоректною”, адже зняла її мати, а не професіонал. А ось команда Єльського університету Нью-Хейвена висунула дві гіпотези: “По-перше, це були твердження, зроблені емоційно неврівноваженою дитиною, а потім закріпилися в її свідомості. А інша гіпотеза полягала в тому, що вона перебувала під впливом матері. Ми не прийшли до однозначного висновку. Ми думаємо, що, ймовірно, це була комбінація”.

У червні 1993 року суддя Елліотт Уїлкі відхилив клопотання Аллена в повній опіки над трьома дітьми, а також відхилив звинувачення в сексуальному насильстві.

Перший публічний коментар Ділан у цій справі був даний в інтерв’ю з Морін Орт для журналу Vanity Fair в 2013 році. В цьому ж році на захист батька став Мозес, публічно заявивши, що “Міа вчила своїх дітей вірити історіям, які вона складала про Аллена”.

У лютому 2014 року Ділан публічно відновила свої заяви про сексуальне насильство проти Вуді Аллена у відкритому листі, опублікованому іншому Ферроу в New York Times.

“Все сталося на маленькому горищі заміського будинку в 1992 році. Він наказав мені лягти на живіт і повозитися з іграшковим потягом. У цей момент почав зовсім не по-батьківськи доторкатися до причинних місць”, – заявила 32-річна Ділан.

Свої звинувачення дівчина відновлювала ще безліч разів і публікувалася в різних популярних виданнях, також вона неодноразово з’являлася на різних ток-шоу, де розповідала свою історію.

На її захист крім інших братів і сестер встав і єдиний біологічний син Вуді Ронон – досить відомий журналіст і юрист, який отримав Пулітцерівську премію:

“Я вірю своїй сестрі. Це завжди було правдою, коли брат довіряв їй і навіть в 5 років був стурбований дивною поведінкою нашого батька навколо неї: залазив в її ліжко посеред ночі, змушував її смоктати його великий палець – поведінка, яке спонукала його почати терапію, зосереджену на його неналежну поведінку з дітьми ще до звинувачень “.

Сексуальні звинувачення дуже позначилися на кар’єрі режисера. Багато акторів відмовилися з ним працювати, а кінотеатри і стрімінгові сервіси показувати його фільми. У 2017 році Ділан знову нагадала про себе, коли розпочався рух #MeToo, а спеку в вогонь підкинула колишня модель Бебі Христина Енгельгардт, розповівши, що з 1976 по 1980-ті була коханкою Вуді Аллена. Їй тоді було 16 років, але обидва чудово розуміли ситуацію, і вона ні про що не шкодує.

Також про скандал громадськості не дозволив забути і документальний серіал “Аллен проти Ферроу” 2021 року, після якого Голлівуд і світ знову ополчився на режисера. Але в серіалі показана тільки одна сторона конфлікту, адже Вуді згоди на інтерв’ю для цього проекту не дав і в ньому не з’явився, хоча в шоу увійшли уривки з аудіокниги його мемуарів 2020 року.

Читайте также:   Трагічний катаклізм: у Китаї зросла кількість жертв зсувів

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *