Сценарист фільму про Цукерберга пошкодував, що не назвав братів Уінклвосс засновниками Facebook

Один з найвідоміших сценаристів Голлівуду Аарон Соркін, який працював над картиною «Соціальна мережа», написав відкритого листа Марку Цукербергу. Соркіна обурило рішення Facebook не модерувати політичну рекламу. Сценарист заявив, що якщо б він знав, що Цукерберг займе таку позицію, то написав би сценарій фільму по-іншому

Аарон Соркін у відкритому листі Марку Цукербергу написав, що йому «було складно не відчувати іронію», коли він читав уривки з недавнього виступу мільярдера в університеті Джорджтауна. У ньому Цукерберг заявив, що соцмережа не буде модерувати політичну рекламу, щоб не порушувати свободу слова, а також звинуватив у цензурі китайську мережу TikTok.

Цукерберг, прикриваючись свободою слова, захищає розміщення відверто неправдивої реклами від політичних кандидатів, вважає Соркін. «Це не може бути підсумком, якого ти і я хочемо, — отримана брехня, підриває найважливіші рішення, які ми приймаємо разом. Брехня, яка надає реальний і неймовірно небезпечний ефект на наші вибори, наші життя і життя наших дітей », – зазначив Соркін.

Читайте также:   У США зірвали теракт, який готував лейтенант армії

У листі Соркін також згадав, як кілька років тому команда юристів кіностудії досконально вивчала його сценарій «Соціальної мережі» з однією тільки метою – «не одержати позов від Марка Цукерберга». «Я написав« Соціальну мережу »у 2011 році. Знаю, що вам би хотілося, щоб я цього не зробив.<…> Навіть після того як сценарій «Соціальної мережі» затвердили юристи Sony, ми відправили текст — як і було обумовлено — керівництву вашої компанії та запропонували внести зауваження. У результаті мене запитали, чи не можу я замінити назву Гарварду на назву якогось іншого університету і чи обов’язково Facebook називати саме Facebook », – написав Соркін.

Він також нагадав, що слоган фільму звучав так: «Не можна завести 500 мільйонів друзів, не нажив жодного ворога». За словами сценариста, через вісім років ця цифра виглядає химерно, тому що зараз соціальною мережею користується третина планети. «Половина американців кажуть, що Facebook для них головне джерело новин.<…> Це не захист свободи слова, Марк, це атака на правду », – йдеться в листі.

Читайте также:   США обстреляли сирийскую провинцию четвертый раз

Сценарист розповів також, що на етапі виробництва «Соціальної мережі» автори показали готовий фільм виконавчому директору Facebook Шеріл Сандберг. За його словами, серед картини вона заявила продюсерам: «Як ви можете так чинити з дитиною?» (Цукербергу на той момент було 27 років, нагадав Соркін). «Я сподіваюся, що ваш виконавчий директор увійде в ваш кабінет, поклониться і скаже:« Як ми можемо так вчинити з десятками мільйонами дітей? »- написав у листі Соркін.

У висновку він зазначив, що, якщо б знав, що Цукерберг через роки займе таку позицію по політичній рекламі, то написав би в сценарії, що Facebook заснував не він, а брати Уінклвосс (соратники Цукерберга по Гарварду, які звинуватили його в крадіжці їх ідеї соціальної мережі).

Читайте также:   У Чернігівській області згорів локомотив електрички

Аарон Соркін отримав за сценарій до «Соціальної мережі» премії «Оскар», «Золотий глобус» і BAFTA. Соркін також відомий роботою над сценаріями до фільмів «Стів Джобс», «Людина, яка змінила все», «Війна Чарлі Вілсона» і «Ворог держави».

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *