Бундестаг визнав Голодомор геноцидом українського народу

Парламент ФРН (Бундестаг) більшістю голосів підтримав резолюцію щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу. Депутати від Лівої партії та ультраправої «Альтернативи для Німеччини» від голосування утрималися. Про це повідомляється на сайті Бундестагу.

«Масова загибель людей від голоду [у період Голодомору] не була результатом неврожаю, а була відповідальністю політичного керівництва Радянського Союзу за Йосипа Сталіна. Таким чином, Голодомор є злочином проти людяності», — йдеться в тексті резолюції.

У ньому також сказано, що Бундестаг поділяє історико-політичну класифікацію Голодомору як геноциду.

«В абсолютному вираженні українці найбільше постраждали від голоду, спровокованого радянським керівництвом. <…> Проте в цей час внаслідок політично викликаного голоду мільйони людей померли і в інших районах Радянського Союзу», — йдеться у резолюції.

Читайте также:   Королева Єлизавета II може скоро відректися від престолу - ЗМІ

Депутати Бундестагу закликали уряд ФРН продовжувати підтримувати пам’ять про жертв Голодомору, протидіяти спробам просування «однобоких російських історичних наративів», а також продовжувати надавати Україні політичну, фінансову, гуманітарну та військову підтримку.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 34

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *