1,5 тис. ошуканих українців і 1,5 млн грн збитку

Кіберполіція прикрила велику мережу онлайн-магазинів, що торгували фальшивою технікою Apple

Департамент кіберполіції Національної поліції України повідомив про ліквідацію масштабної шахрайської схеми – правоохоронці провели обшуки у Львові, Києві та на Волині, щоб припинити діяльність злочинного угруповання, яке, використовуючи мережу онлайн-магазинів, продавала підроблену техніку Apple. Зокрема, фігуранти справи створили понад 50 веб-сайтів і навіть відкрили роздрібний магазин для збуту гаджетів.

В рамках досудового розслідування встановлено, що тільки протягом трьох місяців 1500 українців придбали фальсифіковану техніку на загальну суму понад 1,5 мільйона гривень.

Товари замовляли в Китаї. Злочинці використовуючи новітню поліграфію, відбитки марки та унікальні ідентифікатори, в тому числі наклейки з IMEI, відтворювали дизайн оригінального упаковування.

Правоохоронці провели 17 обшуків за місцями проживання та в автомобілях фігурантів справи у Львові, Києві та на Волині, а також в приміщенні магазину. За підсумками обшуків було вилучено безліч різної техніки: ноутбуки, системні блоки, планшети, мобільні телефони, навушники і коробки до них, наклейки зі штрих-кодами, коробки до мобільних телефонів, банківські картки, стартові пакети, флеш-накопичувачі даних, наклейки з логотипом, наклейки з IMEI до мобільних телефонів, жорсткі диски, печатки магазину, приладдя для виготовлення коробок і упаковування товару до мобільних телефонів та транспортні засоби.

Слідчими встановлено причетність 11 осіб. Вони є жителями Львова, Львівської та Волинської областей. За фактом злочину порушено кримінальну провадження за ст. 190 (шахрайство), та ст. 229 (незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару) Кримінального кодексу України. На цей час сімом повідомили про підозру у вчиненні кримінальних злочинів по ст. 208 КК України, а двоє учасників угруповання затримані. Триває досудове розслідування; як тільки воно буде завершено, справу передадуть до суду.

Нагадаємо, в кінці минулого року стався резонансний випадок, як в США три брата з Китаю вісім років обмінювали фальшиві iPhone на справжні. Тоді збитки Apple оцінювалися більш ніж в шість мільйонів доларів.

Читайте также:   Новые технологии для автомобилистов

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.