Законопроєкт про ПриватБанк зібрав рекорд: понад 16 тисяч правок

До законопроєкту про ПриватБанк №2571-д щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності депутати внесли 16 335 правок, причому більшість пропозицій надійшло від фракції “Слуга народу” – понад 13 тисяч поправок.

“Фінальна цифра й абсолютний рекорд українського парламенту отримує закон про банки та 16000+ поправок до нього”, – підкреслив перший заступник голови податкового комітету ВР Ярослав Железняк, надавши відповідні дані.

Законопроєкт встановлює рамки судового перегляду рішень Національного банку України, а також скорочує можливості судів щодо встановлення розміру збитку, який завданий колишнім власникам банку через виведення його з ринку. Водночас у законопроєкті прописано, що визнання рішення про виведення банку з ринку незаконним не може бути підставою для його скасування.

Ухвалення цього закону було вимогою МВФ. Фонд рекомендував Україні встановити процедурні гарантії справедливого й неупередженого судового розгляду. Без них є ризик того, що хто-небудь із потерпілих може через суд отримати занадто велику компенсацію, яка створить величезну діру в державному бюджеті або резервах НБУ.

Законопроєкт отримав назву «антиколомойського», бо він значно ускладнить Ігорю Коломойському можливість повернути собі націоналізований у 2016 році «ПриватБанк» або отримати компенсацію за нього

Читайте также:   Перший та особливий: Трамп увійшов у історію США

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *