Україна випала зі списку країн з високою інфляцією: що далі

Економісти вважають, що восени зростання цін відновиться

Україна більше не входить в двадцятку країн з найвищим рівнем інфляції, повідомляє Експертна платформа НБУ з посиланням на дані Держстату.

При цьому Україна тримає лідерство по інфляції серед європейських країн, а в “загальному заліку” з показником 9% рік до року ділить 22-24 позиції з Сан-Томе і Прінсіпі і Еритреєю.

При цьому найвища в світі інфляція спостерігається в Венесуелі – 282972,8%. На другій позиції Зімбабве – 97,8%. В Аргентині, Південному Судані, Північній Кореї та Ірані інфляція в червні склала більше 50%.

Нагадаємо, що в Україні за підсумками червня Держстат зафіксував зниження споживчих цін. Статистика стверджує, що в порівнянні з травнем ціни знизилися на 0,5%, тобто на зміну інфляції прийшла дефляція.

Читайте также:   НБУ оприлюднив список проблемних банків у разі фінансової кризи

– Влітку, як правило, у нас завжди дефляція, – прокоментував статистичні цифри аналітик Олексій Кущ. – Зростання внутрішніх цін зараз стримується жорсткою монетарною політикою НБУ зі стерилізацією надмірної ліквідності (внаслідок чого сповільнилося зростання доходів населення і економіки в цілому) і зміцненню гривні (через що імпортні товари стали дешевшими). Істотно скоротилися ціни на газ для промисловості, почалося зниження цін для населення. Плюс овочі і фрукти влітку також втрачають у вартості. Хоча останній фактор в цьому році впливає дуже слабо, в іншому випадку дефляція могла б скласти 1%. Промислова інфляція взагалі пішла в мінус ще в березні. Восени процес зростання цін відновиться, але в цілому, за підсумками року я прогнозую індикатор на рівні 7-8% і це вище цільового таргета НБУ.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *