Україна відкриває кордон з Євросоюзом і Молдовою

66 пунктів пропуску відновлять роботу

Український уряд проголосував за відкриття державного кордону з ЄС і Молдовою, на перетин якої зараз введені обмеження через пандемію коронавіруса. Проєкт відповідного розпорядження представив 20 травня на засіданні Кабміну міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Після опублікування розпорядження Кабміну воно набере чинності.

– Проєктом передбачається відновити рух в 66 пунктах пропуску на кордоні з Євросоюзом і республікою Молдова. Реалізація проєкту – відновити повноцінний прикордонний рух на кордоні з Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Молдовою, – зазначив Аваков.

При цьому залишаються тимчасово закритими пункти пропуску на кордоні з Росією і Білоруссю у зв’язку з небезпечною епідеміологічною ситуацією в цих державах.

На засіданні Кабміну було обумовлено, що буде доступна можливість міжнародних автобусних і залізничних перевезень через відкриті пункти пропуску. А до питання відкриття українських аеропортів і регулярних авіаперевезень Кабмін повернеться після 15 червня.

З 7 квітня на державному кордоні залишалися відкритими всього 19 пунктів пропуску. При цьому була можливість перетнути кордон власним автотранспортом, а для пішого переходу кордон був закритий. Потім з 15 квітня Україна закрила ще 10 пунктів пропуску, і у свій час дієвих КПП залишалося всього 9.

На засіданні 20 травня Кабмін ввів в Україні адаптивний карантин терміном на 1 місяць – з 22 травня по 22 червня. При цьому 22 травня розпочнеться другий етап ослаблення карантину, в тому числі буде відбуватися поетапне відновлення роботи транспорту.

Читайте также:   Сонячні панелі Tesla подешевшали на 38%

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.