Торгова війна: США наносить черговий удар по Китаю

США розширили санкції відносно Китаю, заборонивши національним компаніям вести справи з провідними китайськими виробниками розумних камер стеження і програмного забезпечення (ПЗ) для них. Потенційно удар може бути болючим, адже Китай імпортує близько 90% процесорів, а провідний постачальник «заліза» для нейромереж — американська компанія Nvidia.

У «чорному списку» виявилися «найбільший» у світі виробник розумних камер Hikvision, розробники ПЗ для розпізнавання осіб SenseTime і Megvii з капіталізацією $ 4,5 млрд і $ 4 млрд відповідно, лідери в області розпізнавання мови iFlytek і Yitu, фахівці з цифрової криміналістики Xiamen Meiya і Yixin. Також заборонено співпрацю з двома десятками державних агентств з Піднебесної.

У заяві Міністерства торгівлі США говориться, що ці «організації були замішані в порушеннях прав людини в ході китайських репресивних кампаній проти уйгурів, казахів та інших представників мусульманських меншин, також їх технології використовувалися для встановлення високотехнологічного стеження».

Читайте также:   Максим Слободянюк — обличчя національного рейтингу «ТОП 100: Гордість України. Чоловіки»

Крім чіпів від Nvidia, вищезгадані китайські компанії закуповують процесори в Intel, а також системи зберігання даних у Western Digital і Seagate. У світлі цього здається малоймовірним, що китайці зможуть згладити санкції шляхом своїх постачання і власних розробок, зазначив Джон Хоновіч, засновник компанії IPVM, що спеціалізується на системах відеоспостереження.

До того ж до вищезазначеного заборона поширюється на співробітництво c американськими університетами та грошові вливання з боку американських інвесторів.

VentureBeat нагадує, що про нові санкції оголошено напередодні торгових переговорів між двома країнами, які повинні пройти в Вашингтоні. Штучний інтелект — одна з ключових для Китаю технологій, і варто очікувати жорсткої реакції китайської сторони на нові санкції Міністерства торгівлі США.

Читайте также:   В Україні продемонстрували ударний безпілотник нового покоління

Китайське міністерство торгівлі не відповіло на прохання Reuters про коментарі. Разом з тим, що потрапили в «чорний список» китайські компанії поспішили заявити про те, що вони виступають виключно за позитивне застосування технологій і що їх технології практично або зовсім не застосовувалися в рамках репресивних кампаній.

У Hikvision підкреслили, що заборона вдарить, перш за все, по економіці США, а представники IFlytek відзначили, що вони передбачали подібний хід розвитку подій і тому готові продовжувати працювати в умовах санкцій.

Наостанок зазначимо, що раніше топ-чиновники КНР неодноразово визнавали те, що їхня країна істотно відстає в частині мікросхем, і просили китайські компанії посилити інвестиції в даний сектор. Як результат, за останній час відразу два китайський технологічних гіганта – Huawei і Alibaba – представили власні напрацювання у сфері напівпровідників.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *